Sesja ślubna na plaży i w samym centrum. A&P

Co jest lepsze na plener – nadwiślańska plaża o zachodzie słońca; czy może przeszklone powierzchnie i nowoczesne budownictwo przy mocniejszym słońcu?

Wszystkie z powyższych, oczywiście.

Zanim zaproszę Was do obejrzenia sesji plenerowej, tu na stronie znajdziecie też naszą sesję narzeczeńską i reportaż ze ślubu w Villa Park Julianna.

Teraz zapraszam do obejrzenia sesji plenerowej, z dużym udziałem Warszawy – zarówno przyrody jak i architektury. I oczywiście z bardzo dużym udziałem bardzo fotogenicznej pary.

Warsaw Spire (wyjaśniam dla osób zamiejscowych) zaspół budynków w samiuśkim centrum Warszawy, no w każdym razie o ile samiuśkim centrum Warszawy można określić bliską Wolę Ja należę do tych twierdzących bo kiedyś tam mieszkałem i do centrum miałem 15 minut. WS to najwyższy biurowiec w Warszawie stworzony w stylu neomodernistycznym.

Kompleks mieści się przy placu Europejskim, a w jego wchodzą trzy budynki: 180-metrowy wieżowiec oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m. Ich całkowita powierzchnia to około 100 000 m²

plener ślubny na plazy

Sesja ślubna na plaży nad Wisłą

Sesja na plaży to świetny pomysł. Na Wasza korzzyść działają: ciepłe kolory piasku, głęboki niebieski kolor wody (tak wyglądają zbiorniki wodne blisko zachodu słońca). Poza tym wieczorem nad wodą jest po prostu przyjemnie i relaksująco. To świetne warunki do robienia zdjęć.
Jeśli wybieracie się na sesje na plaży, może się Wam przydać:

  • lista ujęć które chcesz wykonać
  • koc plażowy
  • termos z gorącą kawą (nad wodą po południu szybko robi się chłodniej)
  • klapki
  • ciepłe kurtki tak na wszelki wypadek
  • aparat i obiektyw 🙂 jednak wybierając się tam gdzie dużo wody i nieba, nie zawadzi przykręcić filtr polaryzacyjny

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca. Takiego, które nie jest zbyt niedostępne, ale też nie bardzo tłocznego.

Z rzeczy które potrafią zaskoczyć w czasie na sesji na plaży – często zadziwiająco dużo czasu zajmuje przemieszczenie się z punktu A do punktu B po piasku.

A swoją drogą – zbliża się Twój ślub i masz już fotografa ale szukasz naprawdę fajnych akcesoriów które ubarwią ten wyjątkowy dzień? Zapraszam do obejrzenia propozycji w moim sklepiku:

Wracając do sesji na plazy:

Rzeczy o o których nie należy zapominać z czysto fotograficznego punktu widzenia to:

  • wykorzystanie niebieskości do stworzenia przeciwwagi dla ciepłych kolorów skóry
  • połączenie bardzo szerokich planów o jakie az się prosi nad wodą ze zbliżeniami
  • wykorzystanie plażowego luzu do stworzenia atmosfery luzu i zabawy, co pomoże nowożeńcom dobrze się bawić i wyluzować się na planie

Jaka plaża nad Wisłą w Warszawie na plener ślubny?

Do wyboru masz:

Poniatówkę – jest to najpopularniejsza z warszawskich plaż, położona koło Mostu Poniatowskiego. Całkiem blisko Stadionu Narodowego.

Rusałkę. Plaża Rusałka, to plaża w pobliżu ZOO, która oferuje piękny widok na warszawską Starówkę. Widać to? Widać to? Taaak ,tu właśnie robiliśmy druga część naszego pleneru.

Saską. Plaża Saska leży niedaleko Mostu Łazienkowskiego. Może być dobrą alternatywną lokacją dla planery w Łazienkach właśnie. Wierzcie lub nie, wywalili mnie kiedyś z Łazienek kiedy byłem umówiony z nowożeńcami na plener. Wywalili, to znaczy grała Legia z Wisłą i panowie policjanci poradzili bym nie parkował w pobliżu Łazienek (Stadion Legii) z moją, krakowską podówczas, rejestracją.

Mam nadzieję że sesja Wam się podobała, zapraszam wkrótce po więcej.

Sprzęt:

Canon 5d mark III
Sigma Art 35 1.4
obiektyw Canon 85 1.8 (tak, ten zwykły) 🙂
blenda 5w1 60x90cm
Canon Speedlite 480EX

Bądź na bieżąco!

zapisz się i otrzymaj 10% upustu na pierwszą sesję lub dowolne foto-produkty

Nie spamuję, wysyłam tylko ważne info zgodnie z polityką prywatności .

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *