Fotografia ślubna

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o fotografii ślubnej, ale jeszcze nie wiecie że warto zapytać

Fotografia ślubna. 15 lat pracy jako fotograf ślubny to do mnie masa emocji, wzruszeń i satysfakcja z zaufania ponad 200 par młodych a także organizatorów targów ślubnych i projektantów sukni ślubnych.

Przez ten czas uzbierałem wiele pięknych wspomnień ale także odpowiedzi na pytania które często zadajecie 🙂

Bo sprawa wygląda tak, że Wy już wiecie że jesteście dla siebie stworzeni. A czy moje oferta jest dla Was odpowiednia? O co będziecie chcieli, prędzej czy później, zapytać swojego fotografa a jeszcze o tym nawet nie wiecie?

W największym skrócie, wyróżniają mnie umiejętność pokazania piękna (kilkanaście lat doświadczenia w fotografii portretowej i beauty) i poczucie humoru. Na wszystkie pozostałe pytania, znajdziecie odpowiedzi poniżej:

Kolor czy czarno białe?

Jak widzicie poniżej, kolor sporo zmienia.
Zwykle robi się zdjęcia już z myślą czy ma być kolor czy BW. Jeśli kolor jest ważny na zdjęciu – oczywiście powinno ono być kolorowe. Jeśli kształt (bo występują to takie kompozycyjne figury jak powtórzenia, symetria, wieloplany etc) to lepiej się sprawdzi wersja czarno biała. Spotkałem na swej drodze kilka par które bardzo chciały wersję kolorową zdjęć czarno białych. Ze swojej strony ręczę za swój wybór, ale od tego czasu daję klientom jako bonus kolorową wersję zdjęć czarno białych.

Before_Image
After

Ile zdjęć dostaniemy?

Celem fotografa jest zawsze oddanie jak największej ilości pięknych zdjęć. Specyfika pracy fotografa ślubnego jest taka, że się ich robi bardzo dużo.
Nie trzeba dokupować dodatkowych pakietów, bo oddaję wszystkie udane i niepowtarzalne (tak, żeby nie było kilku podobnych w serii).
Jakie to są nieudane? To takie które są niepoprawne technicznie lub ktoś na nich wyszedł niekorzystnie.

Poza tym wszystko zależy od ślubu, zdrowie minimum to 500 a przy tradycyjnym ślubie z weselem do czepin. Jeśli fotografują przygotowania, jeśli goście się dobrze bawią i tańczą na weselu to będzie ich sporo więcej.

W jakim stylu obrobisz nasze zdjęcia?

Obróbkę, którą lubię widzisz na zdjęciu powyżej i w całym moim portfolio. Staram się by zdjęcia miały ładną reprodukcję kolorów skóry i były dość naturalne. Unikam rodzajów obróbki które powodują destrukcję obrazu (utratę danych o tonach i kolorach).

Oczywiście zdjęcia można obrobić na różne sposoby, to nie te czasy kiedy fotograf był przywiązany łańcuchem do jednak stylu obróbki. Zdjęcia które wykonuję mają duża plastyczność (to znaczy że na przykład można je rozjaśnieć i ściemniać w dużym zakresie bez utraty danych).

Czy możemy zamówić sesję narzeczeńską? Album?

Możecie 🙂 Albumy w pakietach wychodzą dużo korzystniej (od sztuki)

Jak sobie poradzimy w sytuacji awaryjnej?

Nie musicie się obawiać że nie uwiecznię ważnego momentu ślubu lub że karta padnie. Pracuję na 2 aparatach (2 karty pamięci w każdym) a trzeci jeździ bagażniku.
Należy się obawiać o pogodę a poradzić sobie z nią można za pomocą parasolek (polecam częściowo-transparentne)

Fotograf czy fotograf ślubny?

W moim wypadku zdecydowanie fotograf. Oprócz fotografii ślubnej zajmuję się także sesjami kobiecymi, portretem biznesowym, fotorelacjami z eventów a także prowadzeniem kursów fotografii.

Osobiście uważam że lepszy fotograf “wszystkomający” który sfotografował 200 ślubów niż “fotograf ślubny” który ma ich na koncie 28. Moim zdaniem opanowanie innych dziedzin sporo wnosi do fotografowania ślubów i poszerza perspektywę. Jednak wiem że są pary które szukają tylko i wyłącznie typowych “ślubniaków”. No to nie ja.

Plener w dniu ślubu czy innego dnia?

Przyznam się bez bicia że sesję lepiej się udają innego dnia. W dniu ślubu jesteście zajęci, macie dużo do załatwienia i gości do pogadania. A na pewno nie ma sensu tracić 2 godzin tego wyjątkowego dnia na coś, co możecie zrobić innego. Oczywiście wielu fotografów namawia narzeczonych by zdecydowali się na sesję w dniu ślubu żeby nie poświęcać na to dodatkowego dnia. Z kolei w wypadku sesji innego dnia, zwykle trzeba ponownie udać się do fryzjera / makijażystki. Zwykle – to znaczy że sesja w sukni ze ślubnym make-upem i w sukni nie jest wcale obowiązkowa, tak jak na opowieść o miłości nie składają się tylko w sukni. Jeżeli sesja jest w dniu ślubu, to nic do niej nie dopłacacie.

To nie możliwe by obrobić 500 zdjęć ze ślubu w 14 dni!

Pewnie że można i szczerze mówiąc nikt ich tak długo nie obrabia. Sprawny retuszer wykona selekcje kilku tysięcy zdjęć w 1-2 dni i obrobi je w kolejne 3. Długie terminy wynikają zawsze z braku sprawności lub nie-efektywnego workflow przez co sterta zleceń rośnie miesiącami a nowożeńcy czekają na upragnione zdjęcia, chociaż nic się z nimi nie dzieje. A u mnie się dzieje i to cała tajemnica.

Jakie otrzymamy niespodziewane bonusy?

Jeśli przeczytasz ten akapit nie dostaniesz niespodziewanych bonusów bo wszystkie będą spodziewane. Czytaj dalej na własną odpowiedzialność.

W tym momencie oferuję wykonanie prezentacji multimedialnej z podkładem muzycznym w cenie. Większość klientów oglądając je ryczy (a ja z nimi) więc warto! Dodatkowo otrzymacie drewniane pudełko z grawerem.

Chcesz wiedzieć więcej?

    W razie pytań, zapraszam do kontaktu! Więcej informacji o usługach i samej ofercie znajdziecie w dziale fotografia ślubna – cennik i oferta

    Bądź na bieżąco!

    zapisz się i otrzymaj 10% upustu na pierwszą sesję lub dowolne foto-produkty

    Nie spamuję, wysyłam tylko ważne info zgodnie z polityką prywatności .