fotograf warszawa dziewczyna pozuje nago na czarnym tle

fotografia aktu

akt w studio i sesje buduarowe

fotograf warszawa dziewczyna pozuje nago na czarnym tle

fotografia aktu

akt w studio i sesje buduarowe

Marzysz o zdjęciach przedstawiających Twoje w artystyczny sposób?

Na szczęście nagość w fotografii nie jest tematem tabu. Sesja aktu artystycznego to świetny sposób by pokazać swoją kobiecość i mieć wyjątkową pamiątkę tylko dla siebie. Dzięki możliwościom modyfikacji światła i retuszowi możesz pięknie wyglądać na zdjęciach nawet jeśli ma masz idealnej sylwetki czy doświadczenia jako modelka. Osobiście nie znam nikogo, kto by zdecydował się na sesję aktu (a mam na koncie kilkaset sesji) i tego żałował. Przeciwnie, prawie zawsze jest miłe zaskoczenie, że to nie trzeba być zawodową modelką żeby stworzyć świetne zdjęcie.

Kiedy akty to coś dla Ciebie?

Sesja aktu to coś dla Ciebie w dwóch sytuacjach:

 • kiedy masz do tego dobry powód (rocznica, urodziny, bo mąż od dawna marudzi)
 • albo kiedy po prostu masz na to ochotę

Moją ofertę sesji kobiecych kieruję przede wszystkim do osób które nie mają doświadczenia w pozowaniu a marzy im się sesja na której poczują się komfortowo, piękna lokacja, opieka doświadczonej wizażystki a także zaawansowany retusz zdjęć.

Odpowiedź kiedy najlepiej zamówić sesję dla siebie jest prosta i brzmi – oczywiście że teraz. Mam na myśli że nie warto się “przełamywać” bo im więcej czasu upływa tym trudniej się za to zabrać. W szczególności nie wierzę w odchudzanie się do sesji – prawdziwa sztuka polega na samoakceptacji a sesja daje dużo narzędzi by wyglądać na zdjęcia tak pięknie jak to możliwe. Należą do nich odpowiednia poza, światło i retusz – to metody dużo szybsze niż pracowite zrzucanie kilogramów w siłowni.

Co da Ci sesja aktowa?

Warto zdecydować się na sesję, jeśli

 • marzy Ci się większa pewność siebie
 • kiedy chcesz zrobić sobie wyjątkowy prezent
 • chcesz “wyprodukować” niecodzienną ozdobę do sypialni, jak zdjęcia na płótnie czy prezent dla bliskiej osoby.
 • lub po prostu chcesz coś zrobić tylko dla siebie

Sesje aktu są realizowane w wersji PREMIUM, co oznacza profesjonalny make up na najwyższym poziomie, piękne wnętrza dobrane do koncepcji oraz zaawansowany upiększający retusz.

Jak wygląda sesja aktu?

 • Po prostu wyślij zapytanie możesz w nim zawrzeć propozycje konkretnych terminów
 • wybierasz z mojej oferty najlepszą opcje dla siebie
 • przed sesją możesz się poradzić co ze sobą wziąć, jak się przygotować; możesz podesłać własne inspiracje
 • po sesji dostajesz wglądówki do wyboru z zaznaczonymi propozycjami najlepszych – mój wybór możesz dowolnie rozszerzyć lub zmienić
 • odbierasz komplet pięknie zapakowanych zdjęć w postaci wydruków i ozdobny pendrive z elektroniczną wersją zdjęć

Co dostajesz w ramach sesji?

sesja aktu dla pary

Sesje aktu są realizowane w opcji Premium – oznacza to, że poza zamówieniem sesji nie musisz się o nic troszczyć. Dostajesz:

 •     pomoc w przygotowaniu się
 •     piękną lokację dostosowaną do celu sesji (studio lub dostosowany do sesji apartament)
 •     umówienie wizażystki, make up na sesji i opiekę w czasie trwania sesji
 •     2-4 godziny pracy na planie (zależnie od opcji)
 •     selekcję i wstępną obróbkę zdjęć
 •     wybór najlepszych zdjęć przeze mnie (możesz go potem dowolnie zmienić lub rozszerzyć)
 •     dokładny retusz wybranych zdjęć (w tym color grading, kształtowanie, dodge&burn, frequency separation)
 •     wydruki na profesjonalnym papierze jedwabistym o doskonałym odwzorowaniu koloru i kontrastu 

Akt dla par

Fotografia aktu w ujęciu trochę trudniejszym dla fotografa i chyba dużo bardziej ekscytujących dla pozujących. Czemu to większe wyzwanie dla fotografa? Po prostu więcej czynników trzeba uwzględnić pracując na planie. Jeśli moim zadaniem jest upewnić się że każda stopa i dłoń jest ułożona w ładny sposób i żaden brzuszek nie wystaje – no niestety tych tych dłoni stóp i brzuszków jest tu dwa razu więcej 🙃

Jednak mamy tu też więcej możliwości tworzenia i więcej jest szans na powstanie naprawdę wyjątkowych zdjęć.

O ile ten rodzaj sesji to trochę więcej pracy dla świadomego fotografa, o tyle z moich obserwacji wynika że to dużo lepsza zabawa dla osób pozujących. Wespół w zespół łatwiej się rozluźnić, poczuć się swobodnie i po prostu dobrze się bawić na planie. Więcej jest kreatywnych pomysłów, więcej możliwości póz i dochodzi możliwość dodania do zdjęć elementu typowej sesji dla pary która pokazuje Waszą relację także w tej, najdelikatniejszej sferze.

Opinie

Akty – mity i fakty (FAQ)

Przeciwnie, do aktów potrzeba sporo pokory i samoakceptacji. Normalną reakcją jest speszenie przez pierwszy kwadrans, jeżeli nie ma się doświadczenia z obiektywem ale to bardzo szybko mija. Najczęstsza reakcja po sesji to zaskoczenie dużym komfortem psychicznym ale za to zmęczeniem fizycznym.
Wcale nie, możesz być modelką i nie pozować do aktu i raczej nikt nie będzie tego od Ciebie oczekiwał na starcie.
Zdjęcia aktu w wykonaniu fotografów profesjonalistów to niekoniecznie zdjęcia bardzo śmiałe. Jest wiele zdjęć które przeszły do historii fotografii, nie pokazując zbyt wiele nagości; poprzestając na pokazywaniu subtelności ciała za pomocą światła. Oczywiście jeśli wstydzisz się pokazać nagie plecy, to na akty chyba dla Ciebie za wcześnie. Tematem sesji aktu jest ciało modelki więc fajnie jeśli czujesz się z tym komfortowo. Faktem jest prawie 100% osób wychodzących z sesji jest zaskoczona że zupełnie nie były speszone za ze zdziwieniem odkrywają że pozowanie jest mocno męczące fizycznie.
Oczywiście nie ma takiej konieczności a zdjęcia przechowywane są w bezpieczny sposób na zakodowanym nośniku. Doświadczonemu fotografowi można zaufać że potrafi przechowywać dane w bezpieczny sposób.
Sesje aktu są wykonywane w opcji Premium, zdjęcia zawsze są poddawane dokładnemu retuszowi, wliczając wszelkie poprawki ogólne (jasność, kontrast, nasycenie, krzywe, proporcje kolorów) oraz miejscowe (wygładzenie skóry, poprawa kształtów, podkreślanie mocnych punktów, modelowanie). Retuszowi podlega tutaj nie tylko twarz ale całe ciało.
akt kobiecy zdjęcia

Zapytaj o sesję