Sesja zdjęciowa glamour

sesje zdjęciowe

studio fotograficzne

Sesja zdjęciowa glamour

sesje zdjęciowe

studio fotograficzne

Sesja zdjęciowa – z czym to się je?

Sesja zdjęciowa to całkowicie normalna sprawa dla nowoczesnej kobiety czy faceta który dba o swój image. Profesjonalna sesja fotograficzna to okazja oderwać się od pracowitej rzeczywistości albo po prostu zobaczyć jak to jest.

Dzięki pracy w studio fotograficznym, mamy możliwość ustawienia światła tak, żebyś wyszła najlepiej 👌 Tworzymy też materiał, który pozwala na wykonanie profesjonalnego retuszu dzięki czemu zdjęcia można jeszcze maksymalnie upiększyć 👌 Jest też sporo czasu na zmianę stylizacji, makijażu i tła więc dostajesz różnorodne zdjęcia tak, jakby profesjonalne sesje były Twoją codziennością.

Po co sesja? Sesja przydaje Ci się kiedy potrzebujesz dobrych zdjęć na portale społecznościowe, lub chcesz uwiecznić Wasz wspólny czas z rodziną. Poznać nowe osoby, znaleźć lepszą pracę, czy po prostu wypróbować jak to jest. Ale przede wszystkim, sesja jest po prostu po to, by na zdjęciach wyglądać maksymalnie pięknie, podczas kiedy wszystkie dotychczasowe próby były nieudane.

Preferuję sesje na luzie, bez zmuszania klienta do trudnych przygotowań, staram się też żeby były dostępne w dobrej cenie a wyniki a zdjęcia można było wybierać i pobierać online.

Jeśli uważasz przydadzą Ci się dobre zdjęcia – na sesji zdjęciowej spotkasz przyjazną atmosferę, podpowiedź jak pozować, ustawienie światła które podkreśla Twoje mocne strony, a minusy zostawia w cieniu (dosłownie i w przenośni). Na sesji zawsze wykonuję dużo zdjęć, żeby można z nich było wybrać najlepsze.

Sesja zdjęciowa modelki

Sesje zdjęciowe z Marcel Zaborski Fotografia

szybkie terminy przygotowania zdjęć

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w retuszu mam dla Was superszybkie terminy przygotowania zdjęć (3 dni sesja EASY i 14 dni ślub)

vouchery

Prawie wszystkie sesje są dostępne w postaci kart podarunkowych, a więc są świetnym pomysłem na prezent. Tu zamówisz vouchery na sesje zdjęciowe

wybór albumów i akcesoriów

zapraszam do sklepiku, gdzie znajdziesz gotowe podpowiedzi produktów do konkretnych rodzajów sesji

opcja PREMIUM

Każda sesja jest dostępna w opcji PREMIUM, to jest z profesjonalnym make upem i high-endowym retuszem

Nie musisz się obawiać sesji z przesadnym rozmachem że nie będziesz wiedziała jak pozować czy nie poradzisz sobie przed obiektywem. Jedyne zmartwienie to że przez brak dobrej foty stracisz okazję na poznanie kogoś wyjątkowego, lepszą pracę, kontakty czy po prostu pokazanie siebie. Na sesji zawsze możesz liczyć na pomoc w przygotowaniu się, pozowaniu, autorską obróbkę graficzną w sesjach EASY a także profesjonalny makijaż i high-endowy retusz (w sesjach PREMIUM)

Rodzajów sesji zdjęciowych jest dużo więcej. Niezależnie jako sesja zdjęciowa Ci się marzy, daj znać a pomogę znaleźć najlepszą opcję. Lokalizacja wszystkich sesji to Warszawa.

Jakiej sesji potrzebujesz?

sesje zdjęciowe na społecznościówki
Profesjonalna sesja zdjęcia na portale społecznościowe
rodzinne sesje zdjęciowe
W studio lub plenerze
Więcej o sesjach rodzinnych
fotografia ciążowa
Zdjęcia ciążowe w ujęciu rodzinnym, aktowym lub w stylu glamour.
Więcej o sesjach ciążowych
Modelka na buduarowej sesji zdjęciowej
fotografia aktu
Akt w studio czyli ciało i światło.
Więcej o fotografii aktu

kobieca sesje zdjęciowa
Portret kobiecy i sesje buduarowe
Więcej o sesjach buduarowych
portret biznesowy
Portret biznesowy – fotografia dla firm i profesjonalne zdjęcia do CV
Więcej o zdjęciach biznesowych

Jak zamówić sesję zdjęciową?

Niezależnie czy to sesja kobieca, sesja biznesowa czy jakikolwiek inny rodzaj sesji – jeżeli jesteś gotowa do pierwszej sesji zdjęciowej, oto jakie są kolejne kroki:

  1. Napisz lub zadzwoń jaka sesja zdjęciowa jest Ci potrzebna. Możesz podesłać swoje przykłady czy inspiracje a doradzę Ci najlepszą opcję
  2. Przy opcji PREMIUM zadbam o organizację i konieczne bookingi (make up, stylizacja, studio lub apartament)
  3. poradzę jak się przygotować i co ewentualnie wziąć ze sobą
  4. 3 dni od sesji otrzymasz wglądówki wszystkich udanych zdjęć ze wstępna obróbką z których wybierzesz najlepsze zdjęcia
  5. po 3 dniach odbierasz pięknie opakowane gotowe wydruki i zdjęcia w wersji elektronicznej.
zdjęcie przed i po sesji zdjęciowej

Szybka sesja czy opcja Premium?

Sesje EASY
Sesje PREMIUM
W opcji EASY możesz zamówić 1-2 godziną sesję w plenerze lub studio. W tej opcji można zamówić na przykład sesję rodzinną, na portale społecznościowe.
Zdjęcia są gotowe bardzo szybko, a po sesji wybierasz gotowe zdjęcia w galerii online. W tej opcji zamówisz sesję na portale społecznościowe, sesję rodzinną lub sesje zdjęciowe w plenerze. Kupienie sesji EASY jest, jak sama nazwa wskazuje, niezbyt trudne:)
PREMIUM – to sesje dla wymagających, w standardzie mamy pracę w studio lub przystosowanym apartamencie, make up wykonuje i przy sesji asystuje doświadczona wizażystka, a zdjęcia poddawane są poddawane dokładnej obróbce graficznej oraz pełnemu retuszowi (modelowanie, poprawa kolorytu skóry, usuwanie znamion, przebarwień, zaawansowane techniki upiększania jak frequency separation oraz dodge&burn)
W tej opcji zamówisz sesję buduarową, akty, sesje biznesową, lub profesjonalne zdjęcia na stronę www Tu zamówisz spersonalizowaną ofertę sesji PREMIUM
sensualny portret modelki w pościeli

Czy jest właściwie sesja fotograficzna zwana też sesją zdjęciową?

Sesja zdjęciowa to potoczne określenie takiego wydarzenia, którego głównym celem jest wykonywanie jak najlepszych zdjęć i wszystko temu właśnie służy. Zdjęcia na sesji foto nie są spontaniczne, jak przy reportażu. Profesjonalna sesja fotograficzna, niezależnie czy to sesja portretowa, biznesowa sesja zdjęciowa, sesja kobieca, prezent na urodziny, prezent dla bliskiej osoby czy jeden z innych rodzajów sesji zdjęciowych – jest po to, by tworzyć zdjęcia w sposób celowy, wykonywać je mając pełną kontrolę nad tłem, pozą i oświetleniem. Krótko mówiąc, profesjonalna sesja zdjęciowa jest wtedy, gdy robienie zdjęć jest głównym celem spotkanie. Nie można tak powiedzieć o ślubie, czy fotografii reportażowej z eventu – oczywiście wtedy głównym celem jest sam ślub lub event a zdjęcia mają go tylko relacjonować.

Sesje fotograficzne cechuje też celowa obecność kilku określonych osób. Profesjonalna sesja zdjęciowa zwykle gromadzi: fotografa (fotografa akurat częściej niż zwykle), wizażystkę, stylistkę, modelkę lub inne osoby fotografowane. Często na sesji zdjęciowej pojawiają się też ciuchy, operator kamery czy drugi fotograf, jeżeli sesję zdjęciową uwieczniamy w postaci tak zwanego backstage. No i fryzjer, jeśli stylizowana jest także fryzura.

Robiąc komuś wyjątkowy prezent w postaci zorganizowanej z rozmachem sesji zdjęciowej, niezależnie od tego czy to sesja kobieca czy inny rodzaj sesji, możesz liczyć że zapewnisz mu wyjątkowe wspomnienia, piękne zdjęcia i mnóstwo radości. Gorąco polecam!

Sesję zdjęciową można potem wykorzystać do wykonania odbitek, publikacji w mediach społecznościowych lub na stronę internetową. Sesje zdjęciowe to doskonały pomysł by pokazać swoje prawdziwe oblicze czy choćby zatrzymać czas. Sesja to także wyjątkowy prezent o którym marzy chyba każda kobieta.

portretowa sesja fotograficzna

Sesja zdjęciowa na prezent

Sesja zdjęciowa to pomysł by uchwycić piękno, spotkać się cała rodziną, pokazać emocje lub pojawić się na planie studio całą rodziną.

Ale sesja to też doskonały pomysł na prezent. Fotografie to doskonały sposób na niespodziankę z która zachwyci osobę obdarowaną a jej efekty będą wspominane jeszcze długo. Fotograf jest w stanie swoim obiektywem wyczarować uśmiech a usługi fotograficzne to coś więcej niż zwykła usługa ale wydarzenie które może otaczać prawdziwa magia. Magia która zostanie utrwalona na fotografiach na zawsze. Sesja w prezencie to coś o czym marzy każda kobieta; to emocje, zaskoczenie a potem wspomnienia które uchwycić może tylko profesjonalny fotograf.

Ze swej strony oferuję piękne spersonalizowane kupony na sesje zdjęciowe. Najpopularniejsze jest oczywiście sesja kobieca, ale vouchery mogą reprezentować wszystkie rodzaje sesji lub dawać wolny wybór. Voucher to zawsze udany prezent który gwarantuje świetną zabawę w czasie robienia zdjęć i oczywiście piękne zdjęcia -niezależnie czy mówimy o sesji brzuszkowej i sesję fotograficzną z okazji urodzin. Więcej o voucherach można dowiedzieć się tutaj

Sesje zdjęciowe – często zadawane pytania


Nie ma obowiązku sztywnego zakładania rodzaju sesji zdjęciowej ale to pomaga, bo w ten sposób fotograf może lepiej przygotować sesję i wstępnie wszystko ustawić. Sesja rodzinna, dziecięca czy sesja kobieca – wszystko oczywiście odbywa się trochę inaczej. Jak najprościej zamówić? Po prostu zobacz portfolio 😉
Jaki rodzaj może mieć sesja fotograficzna?
Jeżeli zdjęcie ma coś o Tobie opowiedzieć to przyda się sesja portretowa. Jeśli nie masz ambicji bycia sportretowaną ale po prostu chcesz jak najpiękniej wyglądać, to mówimy o sesji beauty lub glamour, z czego w pierwszym wypadku większy nacisk kładziemy na buzię i make up, a w drugim na ciało i ciuchy. Są też sesje buduarowe (nie wiedzieć czemu nazywane fotografia sensualna) i bardziej klasyczny akt w studio. Takie rodzaje można zamówić w Warszawie. Pamiętaj że zamawiając sesję, możesz podesłać własne inspiracje

Na sesji troszczę się o przyjazną atmosferę,  podpowiadam najlepsze pozy i ustawiam światło tak, by podkreślić Twoje mocne strony, a minusy zostawić w cieniu. Wykonuję dużo zdjęć, żeby można z  nich było wybrać najlepsze.
Po sesji otrzymasz wglądówki zdjęć z zaznaczonymi najlepszymi. Możesz zatwierdzić lub zmienić mój wybór. Możesz także zamówić więcej zdjęć niż jest w pakiecie.
W ustalonym czasie po sesji otrzymasz plik do pobrania, krążek DVD lub USB zawierający elektroniczną wersję zdjęć (duża rozdzielczość i dostosowane do internetu) oraz album lub odbitki (zależnie od wybranej opcji). Przy sesjach dla osób indywidualnych nigdy nie wymagam zgody na publikację. Oprócz wybranych projektów, lokalizacją sesji zdjęciowych jest Warszawa

Przede wszystkim, bądź wypoczęta/wypoczęty i wyspana/wyspany. W szczególności należy się wystrzegać alkoholu który często lepiej wychodzi na zdjęciach niż na alkomacie.
Niezależnie od rodzaju i celu sesji, warto mieć ze sobą kilka par butów oraz biżuterii (osobne do każdej kreacji). Dzięki temu zdjęcia będą różnorodne i nie będzie się rzucać w oczy że zostały zrobione „za jednym podejściem”.
Jeśli nie mamy ściśle określonego celu, zawsze warto mieć ze sobą więcej kompletów ciuchów. Weź coś eleganckiego, coś ze sportowej elegancji, coś dopasowanego i sportowego. Oczywiście najlepiej jeśli to rzeczy które lubisz i w których  się dobrze czujesz.

Ceny są bardzo zróżnicowane i krąży na ich temat wiele mitów
Mit pierwszy – sesja zdjęciowa w plenerze jest droższa od sesji studyjnej. Przeciwnie, sesja plenerowa jest tańsza bo nie potrzebujemy czasu pracy studia. Dobra sesja studyjna oferuje pełną kontrolę nad efektem (ponieważ można dowolnie operować światłem za pomocą odpowiedniego ustawienia lamp i modyfikatorów) jednak trzeba się spodziewać czas pracy planu zdjęciowego lub apartamentu muszą kosztować, co odpowiednio zwiększa też koszt sesji.
Mit drugi – sesja zdjęciowa plenerowa jest droższa, ponieważ dla fotografa to taka sama sesja jak wszystkie, tyle że musi gdzieś chodzić. Nic z tego – sesja zdjęciowa w studio zawsze wymaga więcej wysiłku od fotografa bo każdy efekt trzeba opracować za pomocą odpowiedniego operowania światłem. Często efekt wymaga cierpliwej wędrówki „od lampy do lampy”; osobistej lub za pomocą asystenta. Oczywiście nie można oczekiwać profesjonalnej sesji w cenie 400 zł, podczas kiedy tyle wynosi sam koszt pracy profesjonalnego studia produkującego sesję i make-up. A na sesji przydaje się też czasem fotograf. Najlepszy moim zdaniem przelicznik to 250 zł za godzinę pracy fotografa na planie + 100 zł za godzinę pracy przy obróbce + koszty sesji. Za swój priorytet uważam wykonanie jak najbardziej ciekawego i zróżnicowanego materiału na planie (przykładowe ceny z roku 2021)
Każdą opcję można spersonalizować ale zwykle najbardziej się opłaca skorzystanie z gotowych „pakietów sesyjnych, które gwarantuję że otrzymasz jak najwięcej w możliwie najlepszej cenie.
Dokładna cena zależy od tego, jaki usługi są realizowane dodatkowo (fryzura, makijaż, jakie są pola publikacji i jaką obróbkę powinna mieć każda fotografia). Większość rzeczy można łatwo ustalić w czasie jednego spotkania przed sesją. Jeśli nie mam sesji, zwykle mogą zaproponować możliwość spotkania w Warszawie w godzinach 10-16
Każdy ma swoją opinię 😉 Z mojego punktu widzenia to wsparcie dla wizerunku, możliwość uzyskania świetnych zdjęć, zwiększenia pewności siebie. Obserwując klientów powiedziałbym że to przede wszystkim niesamowite przeżycie i świetna zabawa.
Wiele klientek, klientów pyta specyficznie o sesje godzinne. Godzina to za mało by zrobić sesję z makijażem, sesję na prezent dla męża. Przy sesjach EASY (bez makijażu) opcja godzinna sprawdzi się doskonale! Bieżące ceny zawsze sprawdzisz tutaj
sesja zdjęciowa w studio

Zapytaj o sesję zdjęciową