Sesje zdjęciowe na skróty:  | GALERIA | ZAPYTAJ

Sesja zdjęciowa

to „pozycja obowiązkowa” dla nowoczesnej kobiety lub faceta który dba o swój image. Jest to też okazja, by oderwać się od pracowitej rzeczywistości, zaszaleć i podarować sobie odrobinę przyjemności. Oczywiście najczęściej na sesję decydują się osoby które chcą coś zmienić w swoim życiu. Poznać nowe osoby, znaleźć lepszą pracę, odkryć nową siebie, albo po prostu zobaczyć się jak to jest. A oto czym się najczęściej zajmuję:

Wiele osób obawia się sesji foto, bo wstydzą się być fotografowane, myślą że sobie nie poradzą przed obiektywem, krępują się zapytać o szczegóły lub boją się jak będą odebrane. Ale jedyne prawdziwe zagrożenie jest takie, że przez brak profesjonalnego zdjęcia stracisz okazję na nową pracą lub poznanie kogoś wyjątkowego.

Jeśli potrzebujesz wyjątkowych zdjęć lub szukasz pomysłu na niezwykły prezent – zapraszam przed obiektyw. Zawsze możesz liczyć na:

 • magiczne zdjęcia
 • sesję gdzie fotograf ma dla Ciebie dużo czasu i podpowie najlepsze pozy
 • zdjęcia które pokażą Cię z najlepszej strony wydruki na profesjonalnym papierze
 • dyskrecję i bezpieczną atmosferę na sesji

Doświadczony fotograf zawsze jest gwarancją ze sesja będzie efektowna i efektywna a rezultat mile Cię zaskoczy. Zapraszam przed obiektyw, to doskonała okazja żeby przestać się zastanawiać nad swoją atrakcyjnością tylko jak ją lepiej pokazać.

Galeria

Żadna modelka nie została skrzywdzona w czasie tworzenia tej galerii; publikowane są tylko zdjęcia klientów którzy wyrazili na to wyraźną zgodę. Zdjęcia mają niższą jakość niż w rzeczywistości, żeby szybko się ładowały.

FAQ

Nie ma obowiązku sztywnego zakładania rodzaju sesji ale to pomaga, bo w ten sposób fotograf może lepiej przygotować sesję i wstępnie wszystko ustawić.Jak najprościej zamówić? Po prostu zaobacz portfolio ;)

Jaki rodzaj może mieć sesja fotograficzna?

Jeżeli zdjęcie ma coś o Tobie opowiedzieć to przyda się sesja portretowa. Jeśli nie masz ambicji bycia sportretowaną ale po prostu chcesz jak najpiękniej wyglądać, to mówimy o sesji beauty lub glamour, z czego w pierwszym wypadku większy nacisk kładziemy na buzię i make up, a w drugim na ciało i ciuchy. Są też sesje buduarowe (nie wiedzieć czemu nazywane fotografia sensualna) i bardziej klasyczny akt w studio. Takie rodzaje można zamówić w Warszawie.

Na sesji troszczę się o przyjazną atmosferę,  podpowiadam najlepsze pozy i ustawiam światło tak, by podkreślić Twoje mocne strony, a minusy zostawić w cieniu. Wykonuję dużo zdjęć, żeby można z  nich było wybrać najlepsze.

Po sesji otrzymasz wglądówki zdjęć z zaznaczonymi najlepszymi. Możesz zatwierdzić lub zmienić mój wybór. Możesz także zamówić więcej zdjęć niż jest w pakiecie.

W ustalonym czasie po sesji otrzymasz plik do pobrania, krążek DVD lub USB zawierający elektroniczną wersję zdjęć (duża rozdzielczość i dostosowane do internetu) oraz album lub odbitki (zależnie od wybranej opcji). Przy sesjach dla osób indywidualnych nigdy nie wymagam zgody na publikację.

Przede wszystkim, bądź wypoczęta/wypoczęty i wyspana/wyspany. W szczególności należy się wystrzegać alkoholu który często lepiej wychodzi na zdjęciach niż na alkomacie.

Niezależnie od rodzaju i celu sesji, warto mieć ze sobą kilka par butów oraz biżuterii (osobne do każdej kreacji). Dzięki temu zdjęcia będą różnorodne i nie będzie się rzucać w oczy że zostały zrobione „za jednym podejściem”.
Jeśli nie mamy ściśle określonego celu, zawsze warto mieć ze sobą więcej kompletów ciuchów. Weź coś eleganckiego, coś ze sportowej elegancji, coś dopasowanego i sportowego. Oczywiście najlepiej jeśli to rzeczy które lubisz i w których  się dobrze czujesz.

Jak wyliczane są ceny sesji zdjęciowych?

Ceny są bardzo zróżnicowane i krąży na ich temat wiele mitów.
Mit pierwszy – zdjęcia w plenerze są droższe od sesji studyjnej. Przeciwnie, sesja plenerowa jest tańsza bo nie potrzebujemy czasu pracy studia.

Dobra sesja studyjna oferuje pełną kontrolę nad efektem (ponieważ można dowolnie operować światłem za pomocą odpowiedniego ustawienia lamp i modyfikatorów) jednak trzeba się spodziewać czas pracy planu zdjęciowego lub apartamentu muszą kosztować, co odpowiednio zwiększa też koszt sesji.

Mit drugi – sesja plenerowa jest droższa, ponieważ dla fotografa to taka sama sesja jak wszystkie, tyle że musi gdzieś chodzić.

Nic z tego – sesja zdjęciowa w studio zawsze wymaga więcej wysiłku od fotografa bo każdy efekt trzeba opracować za pomocą odpowiedniego operowania światłem. Często efekt wymaga cierpliwej wędrówki „od lampy do lampy”; osobistej lub za pomocą asystenta.

Oczywiście nie można oczekiwać profesjonalnej sesji w cenie 400 zł, podczas kiedy tyle wynosi sam koszt pracy profesjonalnego studia produkującego sesję i make up. A na sesji przydaje się też czasem fotograf.

Najlepszy moim zdaniem przelicznik to 250 zł za pierwszą godzinę pracy fotografa na planie + około 200 zł za kolejne + 80 zł za godzinę pracy przy obróbce + koszty sesji.

Za swój priorytet uważam wykonanie jak najbardziej ciekawego i zróżnicowanego materiału na planie, żeby było z czego wybierać oraz jak najdokładniejszą obróbkę zdjęć. Każdą opcję można spersonalizować ale zwykle najbardziej się opłaca skorzystanie z gotowych „pakietów sesyjnych„, tutaj zawsze dostajesz jak najwięcej w najbardziej opłacalnej cenie.

Zapytaj, sprawdź termin, zarezerwuj

  Twoje imię:

  Twój e-mail (wymagane):

  Twój telefon (opcjonalnie):

  Wiadomość: