Jak zamówić sesję zdjęciową?

Marzą Ci się piękne zdjęcia a nie masz doświadczenia z zamawianiem sesji? Oto 3 sposoby jak zamówić sesję tak, by spełniała Twoje oczekiwania:

Po prostu napisz jaki jest cel sesji i co jest dla Ciebie ważne?

Jeżeli potrzebujesz rozbudowanej sesji z high-endowym retuszem jak na okładkę ulubionej gazety, to sesja EASY może nie wystarczyć. Natomiast jeśli chcesz polaroidy lub sesję testową to nie musisz zamawiać sesji za kilka tysięcy zł.

Nie przeprowadziłem wszystkich rodzajów sesji ale zwykle można zaufać mojego doświadczeniu w ich organizacji; po prostu napisz na czym Ci zależy i co jest dla Ciebie ważne a podpowiem najlepsza opcję.

Jeśli na przykład chcesz podarować mężowi wyjątkowy album na Waszą rocznicę, a nie jesteś modelką i uważasz że Twoja figura nie jest idealna; będę Ci doradzał sesję Premium która ma w pakiecie przynajmniej 20 zdjęć, (żeby było czym zapełnić album) z pełnym retuszem (żeby efekt był piorunujący) a oferta będzie zawierać kilka opcji albumów.

Podeślij inspiracje

Chcesz zamówić sesję a nie wiesz jeszcze czego nie wiesz i o co należy zapytać? 🤔

Wystarczy podesłać inspiracje, na przykład jako załącznik do poniższego formularza lub prosto na mój email (znajdziesz go w prawym, dolnym rogu strony na komputerze lub na samym dole w wersji na telefon). Niech będą podobne do tego co chcesz osiągnąć. Mogą to być moje zdjęcia lub przykłady. Jeden rzut oka na przykłady pozwoli mi się zorientować czy potrzebna sesja z makijażem, jego wielokrotnymi zmianami czy bez, czy plener, studio czy specjalny apartament i ile mniej więcej ustawiań światła nam potrzeba aby osiągnąć zamierzony efekt.

Jaki masz budżet?

Na szczęście mam stałe ceny poszczególnych komponentów. Wyceniając każdą sesję indywidualnie, prawdopodobnie bym zwariował i nie byłoby to do końca uczciwe wobec klientów. Dlatego możesz otwarcie powiedzieć jakim dysponujesz budżetem, a zaproponuję Ci najkorzystniejsza opcję.

Czy mogę mieć własne….

Czy mogę mieć własny makijaż? Lokalizację na sesję?

Jak najbardziej! Wtedy z unikasz związanych z nimi opłat. Weź pod uwagę, że makijaż do sesji bywa trochę specyficzny (nieco mocniejszy niż zwykle), szczególnie przy pracy ze światłem błyskowym. Podobnie bardzo piękne wnętrze czasem nie nadaje się za dobrze do sesji, przez swój zbyt mały rozmiar (do najlepszego efektu potrzebne jest miejsce na oświetlenie i modyfikatory). Niestety współczesna developerka idzie raczej w kierunku miniaturyzacji.

Aby określić czy Twoja lokacja nadaje się do sesji lub czy i jakiej potrzebujemy logistyki, najprościej jest zamówić konsultację. W jej ramach możemy porozmawiać online, osobiście lub spotkać się w danej lokalizacji i zrobić wstępny scenariusz sesji. Dzięki temu, sesja właściwa będzie przebiegać dużo sprawniej. Kwota wydana na konsultacji pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego wydania dużo większej kwoty na nietrafioną lokalizację.

Czy możliwa jest sesja wyjazdowa?

Sesję można połączyć z wyjazdem, szczególnie jeśli w jakimś czasie będziesz mieć do dyspozycji wyjątkową lokalizację. Często jest prościej i taniej opłacić przelot doświadczonemu fotografowi z kraju niż wynajmować drogiego “localsa”. Na sesje zagraniczne zwykle chętnie podróżuję po kosztach, przejazdy w obrębie kraju to 1,6 zł / km (informacja z początku 2024 🙂 ) Czy wyjazd w cenie biletu jest możliwy w Twojej lokalizacji / czasie? Wystarczy zapytać!

Daj znać!

     

    Bądź na bieżąco!

    zapisz się i otrzymaj 10% upustu na pierwszą sesję lub dowolne foto-produkty

    Nie spamuję, wysyłam tylko ważne info zgodnie z polityką prywatności .