zdjęcie pięknej panny młodej

fotografia ślubna

emocjonalny reportaż ślubny i sesje dla par

Fotografia ślubna to od kilkunastu lat jeden z moich ulubionych rodzajów fotografii. Jest tak fascynujący bo łączy w sobie wszystko inne: reportaż, glamour, portret i zdjęcia rodzinne.

Moją ofertę fotografii ślubnej kieruję przede wszystkim do par, które chcą otrzymać naturalne zdjęcia ślubne które przypomną Wam emocje tego dnia, zawierając też jego wszystko ważne aspekty: stroje, wydarzenia, zabawne chwile, zdjęcia grupowe.

Szukając fotografa na własny ślub chcesz mieć pewność że będzie potrafił zachować te chwile i jego styl Ci odpowiada. Jeśli tak jest i u Ciebie, mam nadzieję że na mojej stronie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

fotografia ślubna warszawa

Fotografia ślubna to prawie sport ekstremalny. Ślub to wyjątkowy dzień który zawsze jest dużym przeżyciem dla narzeczonych, dlatego fotograf musi cały czas zachować czujne oko. Jest tu sporo fotografii reportażowej, glamour i zdjęć rodzinnych. Właśnie ta różnorodność sprawia że fotografia ślubna od lat wciąga mnie i fascynuje. Zapraszam do zapoznania się informacjami o ofercie fotografii ślubnej.

fotografia slubna 296

Moją ofertę kieruję przede wszystkich do osób które chcą otrzymać trochę więcej niż zdjęcia; naturalne zdjęcia ślubne z dokładną obróbką graficzną, wsparcie na etapie przygotowań i projekt graficzny albumu dostępny online który możesz współtworzyć. Jeżeli szukasz fotografa na własny ślub i wesele, mam nadzieję że ta strona odpowie na kilka Twoich pytań.

O mnie

Mam na imię Marcel, fotografią ślubną zajmuję się od kilkunastu lat. Na co dzień mieszkam w Warszawie. Fotografuję wszędzie. W Polsce, zawodowo najdalej udało mi się dotrzeć do Krosna, Zamku Ryn i Szczecina. Poza Polską do Londynu i Rzymu. Najczęściej spotkacie mnie w Warszawie, Radomiu i Krakowie.

Jak na razie, w ciągu kilkunastu lat działalności udało mi się sfotografować ponad 200 ślubów w ponad 20 miastach – a to kawał życia i około miliona zrobionych zdjęć 😵‍💫

Zdjęcia ślubne – czy naprawdę ich potrzebujemy?

Z czego jak z czego, ale z własnego ślubu warto mieć dobre zdjęcia! Tak się dziwnie składa że z moich znajomych którzy najbardziej narzekali na brak zawodowego fotografa na własnych ślubie, dwoje zostało potem fotografami ślubnymi.
Faktem jest że bez doświadczonego fotografa możecie stracić okazję na zdjęcia z wydarzenia które na wiele lat stanie się dla Was pubktem odniesienia do wspólnego życia. Dzięki dobrym zdjęciom można powspominać, pochwalić się znajomym, zrobić album ślubny który będzie królował na półce w salonie

Fotografia ślubna krok po kroku

 1. zobacz zdjęcia i zapoznaj się z ofertą
 2. wyślij zapytanie i sprawdź swoją datę
 3. zrób niezobowiązującą rezerwację
 4. wpadnijcie na kawę lub żeby omówić szczegóły i obejrzeć przykładowe materiały i albumy, możemy tez porozmawiać na skypie
 5. weźcie ślub 🙃
 6. już 14 dni po ślubie wpadnijcie po gotowe zdjęcia!

Co zawiera oferta fotografii ślubnej?

jeśli szukasz fotografa na własny ślub, oto co dokładnie znajdziesz w każdym z moich pakietów fotografii ślubnej:

 • Zdjęcia poddane dokładnej autorskiej obróbce graficznej
 • Wszystkie zdjęcia są w formie elektronicznej – osobne wersje do wywołania i do internetu
 • Galerię internetową chronioną hasłem z możliwością udostępniania gościom i zamawiania wydruków i akcesoriów
 • Wydruki na jedwabistym papierze najwyższej jakości
 • Spersonalizowany nośnik USB (lub DVD jesli wolisz – DVD jest oldschoolowy ale można na nim coś nadrukować…)
 • Ozdobne pudełko, żeby było miło wziąć to wszystko do ręki

Oczywiście zdjęcia które otrzymujesz są w pełnej rozdzielczości więc można także wykonać z nich wydruki lub album.

Fotografia ślubna

co zyskam kontaktując się przez stronę?

Proponuję obróbkę „z duszą” ale w żywych, naturalnych kolorach, bez popularnych dziś szarości i spranych barw. Wierzę że zdjęcia muszą podlegać obróbce, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia i to co charakterystyczne jak charakterystyczny motyw ślubu czy choćby pogoda tego dnia. Jednak zdjęcia powinny być także szczegółowe i poprawne technicznie, żebyście mogli z nich wykonać nawet bardzo duże powiększenia. Naturalność obróbki sprawia że po latach każdy odnajdzie w nich coś dla siebie. Jeśli oglądasz zdjęcia ślubne w internecie, mogłaś zauważyć że najlepszy fotograf ślubny to taki, który chwyta momenty a nie taki, który masakruje zdjęcia obróbką.

Przesadna obróbka i użycie zbyt mocnych presetów, prowadzą do zatracenia szczegółów, których będziecie ciekawi za jakiś czas. Dziś możecie nie zwracać na to uwagi przez duże emocje związane ze ślubem, ale po latach będziecie ciekawi prawdziwych kolorów tego dnia.

Doświadczenie w retuszu pomaga mi ingerować w zdjęcia tam, gdzie to potrzebne, dzięki czemu nie zobaczycie na zdjęciach zaczerwienień na twarzy czy zabrudzeń na sukni ślubnej.

O co warto zapytać fotografa ślubnego?

Sesja ślubna w dniu ślubu nic nie kosztuje i jej wykonanie jest wliczone w cenę każdego pakietu.
Sesja innego dnia – 600 lub 900 zł, zależnie od tego ile czasu musimy poświęcić / zrobić zdjęć.
Macie tu do wyboru opcje: 2 godziny / 25 zdjęć a w drugiej – 3 godziny (lub więcej) i 50 zdjęć.
Dojazd poza Warszawę to 2 zł za kilometr.
Podstawowe ceny pakietów się nieco zmieniają zależnie od pory roku i dnia tygodnia oraz obłożenia w danym okresie. Aby sprawdzić Wasz termin i ceny, wystarczy wysłać zapytanie
Przyda się 🙂 nie widziałem jeszcze ślubu, gdzie plan czasowy by się dokładnie sprawdził, ale warto być przygotowanym.
Oczywiście, każde zdjęcie jest poddawane dokładnej obróbce graficznej obejmującej kolorystykę, jasność, kontrast, kontrast lokalny, kadr i inne konieczne przystosowania.

O co nie musisz pytać, bo zawsze jest w standardzie?

Myślę że nie musicie pytać, na jakim sprzęcie pracuje fotograf. Po kilkunastu latach pracy na ślubach raczej każdy z fotograf ma swoja ulubioną markę i upodobania, a obiegowe opinie w Internecie o „najlepszym aparacie do fotografowania ślubów”, są mocno mylące i pisane pod wpływem reklam.

Osobiście pracuję na aparatach pełno-klatkowych Canona posiłkując się Fuji, ale dałbym też radę na Nikonie posiłkując się Sony :p

Nie musisz pytać czy fotograf ubiera się na ślub stosownie do okoliczności.

Nie musisz pytać o bezpieczeństwo danych Zawsze pracuję na 2 profesjonalnych aparatach, z czego każdy wykonuje zapis na 2 kartach pamięci. Jest to standard w dzisiejszej fotografii ślubnej.

Fotografia ślubna – sprawdź termin, zapytaj o ofertę