Fotograf ślubny Warszawa – oferta fotografii ślubnej

Reportażem ślubnym i wykonaniem zdjęć w plenerze zajmuję się ponad 10 lat a ciągle uwielbiam to robić i wciąż odkrywam w fotografii ślubnej coś nowego. Mimo że sfotografowałem już ponad 100 ślubów, nadal często się wzruszam słuchając kazania księdza lub przemówienia urzędnika. Najpiękniejsze w zdjęciach ślubnych jest to, że nie musicie umieć pozować i wyglądać jak modele żeby mieć piękne zdjęcia. Tego dnia, wystarczy że po prostu jesteście sobą. Zapraszam do zapoznania się z resztą działu fotograf ślubny Warszawa.

Skocz do galerii

Fotografia ślubna to jedno z piękniejszych wyzwań, jakie mogę przydarzyć się fotografowi. Zawiera w sobie prawie wszystkie inne dziedziny, bo jest tu i reportaż i trochę mody i trochę glamour. W zdjęciach ślubnych jest tez sporo fotografii rodzinnej pokazującej wzajemne więzi i relacje. No i zwykle bywa tak, że na ślubie spotyka się rodzinę.

Naturalnie zdjęcia ślubne

Proponuję obróbkę „z duszą” ale w żywych, naturalnych kolorach, bez popularnych dziś szarości i spranych barw. Myślę że zdjęcia powinny być przede wszystkim piękne, szczegółowe i poprawne technicznie, żebyście mogli z nich wykonać nawet bardzo duże powiększenia. Z drugiej strony przesadna obróbka i użycie zbyt mocnych  presetów, prowadzą do zatracenia szczegółów, których będziecie ciekawi za jakiś czas. Zawarcie związku małżeńskiego jest na tyle pięknym i ważnym dla Was aktem a Wy poczyniliście tyle starań żeby wszystko w tym dniu wyglądało idealnie, że nie musimy sobie „pomagać” przesadną obróbką.

Z kolei doświadczenie w retuszu pomaga mi ingerować w zdjęcia tam, gdzie to potrzebne, dzięki czemu nie zobaczycie na zdjęciach zaczerwienień na twarzy czy zabrudzeń na sukni ślubnej.
czytaj dalej…

Albumy ślubne, fotoksiążki i fotoalbumy

Nawet najlepszy fotograf ślubny to nie wszystko, a zdjęcia muszą mieć właściwą oprawę. Większość z nas to wzrokowcy ale zawsze miło dotknąć jedwabistego papieru odbitek i poczuć zapach prawdziwej skóry i drewna. Dlatego proponuję spory wybór albumów z darmowym projektem i pełną możliwością personalizacji. Do wyboru jest co najmniej 30 kolorów i 20 rodzajów zdobień i grawerów, dzięki czemu możecie dopasować całość do Waszego gustu i motywów przewodnich ślubu.

Jest też możliwość wygodnego zamówienia odbitek w dowolnym rozmiarze, obrazów na płótnie i wielu innych form prezentacji zdjęć

W dziale fotografia ślubna prezentuję tylko kilka popularnych pomysłów, dużo więcej znajdziecie w moim mini-sklepiku

Co zawiera cena fotografii ślubnej?

W ofercie zawsze znajdują się:

  • Zdjęcia poddane dokładnej autorskiej obróbce graficznej
  • Spersonalizowany nośnik USB lub DVD
  • Galerią internetową chronioną hasłem z możliwością udostępniania gościom, konfiguracji produktów i wybierania zdjęć
  • Wszystkie zdjęcia są w pełnej rozdzielczości i formatach zoptymalizowanych dla mediów elektronicznych (jak Facebook i Instagram)

Pakiety ślubne – opcjonalne dodatki:

Sesja narzeczeńska – 440 zł
Plener ślubny (2 godziny fotografowania w plenerze, 25 zdjęć)  600 zł

Plener ślubny (3 godziny fotografowania w plenerze, 50 zdjęć)  900 zł
Dodatkowe zdjęcie ze ślubu z możliwością samodzielnego wyboru – 5 zł
Ręcznie wykonany fotoalbum ślubny z możliwością samodzielnego wyboru zdjęć, rozszerzania i personalizacji

Dokładna i aktualizowana na bieżąco oferta cenowa znajduje się tutaj

FAQ – o co warto zapytać fotografa?

Tak, jeśli w wybranym przez Ciebie pakiecie jest album, można go zamienić na dowolny produkt z oferty współpracujących producentów (odbitki, zdjęcia na płótnie, wydruki dużego formatu, etc).

W bieżącej ofercie cenowej albumy są opcjonalne

Na co dzień mieszkam w Warszawie i moim naturalnym terenem działania są Warszawa i mazowieckie. Jestem też otwarty na pracę na terenie pozostałej części Polski, choć nie zawsze jestem w stanie dojechać w każde miejsce. Bezpłatny dojazd dotyczy obszaru 120 kilometrów od Warszawy (w tym Płock, Ciechanów, Radom, Legionowo, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, NDM, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Góra Kalwaria) czyli zdecydowanej większości województwa mazowieckiego.
Dojazd bez kosztów i konieczności zapewniania noclegu to także Kraków (wybrane terminy).

*Darmowy dojazd nie zawsze dotyczy sesji ślubnej

Zapraszam do sprawdzenia Waszego terminu. Jeśli jest wolny i .jesteście gotowi powierzyć mi fotografowanie Waszego ślubu, przydatne dla mnie będą wszelkie dodatkowe informacje (miasto, sala, kościół lub USC, co jest dla Was ważne).

Wtedy będę mógł potwierdzić że da się zrobić :) i zaproponować najkorzystniejszą dla Was opcję.

Na pewno warto skontaktować się bezpośrednio ze mną; wizytówki czy konfiguratory na niektórych portalach ślubnych takich jak Dobry Fotograf na Ślub mogą być mocno nieaktualne (albo nic o nich nie wiem, co sie często zdarza w branży) dlatego najlepszą i zawsze aktualną ofertą zawsze znajdziecie tutaj.
Jeśli  jesteście wstępnie zainteresowani, zwykle nie ma problemu ze zrobieniem rezerwacji na tydzień.

W tym czasie możecie do mnie wpaść na kawę i pooglądać przykładowe albumy, odbitki i całościowe materiały. Następnie wystarczy umówić się na podpisanie umowy i wpłatę zaliczki.

Najpiękniejsze miejsce na sesję ślubną?

Wszystko zależy od tego, czy wolicie sesje industrialne czy bardziej na łonie przyrody. Wiele par chciałoby żeby  sesja odbywała się w zupełnie innych warunkach niż ślub. Na przykład jeżeli ślub był w centrum miasta – można wykonać ją w lesie lub choćby w otoczeniu islandzkich wodospadów.

Wiele par chce zrobić coś odwrotnego i  wykonać sesję plenerową w dokładnie tym samym miejscu, gdzie odbył się ślub. Dzięki temu, można wykonać zdjęcia w bezstresowych warunkach i dobrze dopracowane, a z drugiej strony, nie odbiegające klimatem otoczenia od reszty ślubu.

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Warszawie

Wydaje mi się że piękne zdjęcia ślubne można zrobić w każdym miejscu, nawet studio. Jednak jest kilka miejsc o dużo większej popularności niż reszta. W Warszawie, do takich zaliczają się Łazienki, Pałac w Wilanowie czy Warszawska Starówka. Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie opcji o plener, najprościej wpaść na kawę i pooglądać przykładowe sesje z różnych miejsc i dopiero wtedy podjąć decyzję, gdzie się wybierzemy.

Gdzie na sesję ślubną poza miastem?

Daleki wyjazd na sesję ślubną ma kilka minusów (należy poświęcić czas i pokryć koszt dojazdu swój i fotografa). Poza tym ma raczej same zalety które polegają na tym że można wykonać zdjęcia gdzie tylko masz ochotę, lub połączyć je z wakacyjnym wyjazdem (polecam!). Do topowych kierunków należą Chorwacja, islandzkie wodospady, Rzym  i Paryż.

Można też zwiedzić sporo pięknych miejsc bez konieczności podróżowania za granicę. moje ulubione to okolice Zalewu Zegrzyńskiego, Ogród Botaniczny w Konstancinie, zielone równiny i rzeka Pilica w okolicach Białobrzegów.

A jakie są Wasze ulubione miejsca? A może jakieś miejsca są z pozoru zwykłe ale marzycie o sesji właśnie tam, bo dużo dla Was znaczą?

Najciekawsze pytanie, jakie zdarza mi się otrzymywać od Par Młodych brzmi: O co właściwie Pana zapytać a jeszcze o tym nie wiemy? Czyli o co najczęściej nie pytacie, a może powinniście:

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Warto pytać o wszystkie koszty oraz co zawiera i czego nie zawiera oferta, tym bardziej że u mnie są do wyboru dwie opcje.

Podstawowy pakiet obejmuje wykonanie reportażu, do którego potem możecie dokupić sesję, album, czy cokolwiek sobie życzycie. Sesję można wykonać przecież nawet rok po ślubie.

Na życzenie chętnie przygotuję dla Was ofertę „wszystkomającą”, która zawiera nieograniczoną ilość zdjęć, album lub pakiet albumów, projekt graficzny oraz sesję narzeczeńską i ślubną. Dlatego jeśli chcecie zamówić prosto i mieć z głowy szczegóły, warto powiedzieć że wolisz ofertę „na wypasie”. W takim wypadku ceny poszczególnych komponentów na pewno będą niższe.

Ile kosztuje sesja ślubna w dniu ślubu?

  1. Sesja ślubna w dniu ślubu kosztuje „zero nic” i jej wykonanie mieści się w pakiecie.
  2. Sesja poza dniem ślubu – 600 lub 900 zł, zależnie od tego ile czasu musimy poświęcić / zrobić zdjęć.

W pierwszej opcji to 2 godziny / 25 zdjęć a w drugiej – 3 godziny (lub więcej) i 50 zdjęć.

Dojazd poza Warszawą kosztuje 1 zł za kilometr.

Czy fotografowi przyda się plan ślubu? Przyda się :) nie widziałem jeszcze ślubu, gdzie plan czasowy by się sprawdził w 100 procentach, ale warto być przygotowanym.

Przejazdy i dojazdy: zdecydowanie warto zapytać kiedy i czy fotograf przemieszcza się własnym samochodem, i czy jest możliwość takiego umówienia się, by „wziąć go na pokład” i pozwolić się fotografować w samochodzie.

O co pytacie ale nie warto :)

Myślę że nie musicie pytać, na jakim sprzęcie pracuje fotograf. Po 10 latach pracy na ślubach raczej każdy zawodowiec ma swoja ulubioną markę i upodobania, a obiegowe opinie które można znaleźć w internecie o tym na jakim sprzęcie i na jakich ustawieniach fotografować śluby, bywają mocno mylące lub pisane pod wpływem obejrzanych reklam.

Jeśli o mnie chodzi, pracuję na pełnoklatkowych aparatach produkowanych przez firmę na literę C, a moje ulubione ogniskowe to 35, 50 i 85 milimetrów. Równie dobrze jednak mógłbym pracować na sprzęcie na N i na S :)

Wstępna rezerwacja terminu


    Fotograf ślubny Warszawa po angielsku: Wedding Photographer Warsaw

    portret panny młodej z wiankiem