Sesje rodzinne

Wszystko płynie. Także mody w fotografii zmieniają się z czasem. To, co wczoraj było na topie, dziś często wydaje się zabawne.

Wyjątkiem są zdjęcia rodzinne, które z czasem nabierają wartości i rzadko są tylko zwykłym portretem. Zawsze mówią coś o fotografowanej rodzinie, pokazując wzajemne relacje i rodzinne ciepło.

Dobry portret rodzinny to nie tylko zdjęcia pozowane które dokumentują jak wyglądacie czy w co jesteście ubrani ale też opowieść o Was i wyjątkowości Waszych rodzinnych  więzi.

Sesje rodzinne w studio lub wnętrzach

Sesje można zorganizować w profesjonalnym studio lub w pięknych pałacowych wnętrzach ze światłem błyskowym. Lokacje z którymi tu współpracuję najczęściej to Pałac w Jabłonnie oraz Hotel Bellotto na warszawskiej Starówce (obok Rynku Starego Miasta)

Sesję można zorganizować tak jako osobne wydarzenie, lub przy okazji rodzinnego spotkania (na przykład Pierwsza Komunia lub rocznica małżeństwa)

Z mojej strony zawsze możecie liczyć na przyjazną atmosferę na sesji, zrozumienie że nie każdemu pozowanie przychodzi z łatwością i pomoc w organizacji, dzięki czemu zamówienie sesji będzie proste i przyjemne a efekt zachwyci wszystkie osoby biorące w niej udział..

Sesje rodzinne w plenerze

Sesja rodzinna w plenerze jest organizowana w podobny sposób, z tą różnicą że najlepiej wykonać ją blisko zachodu słońca (złota godzina). Niestety nie jest łatwo fotografować w ostrym słońcu, bo maluje nieładne cienie na twarzy, na przykład pod nosem a różnice dynamiczne są zbyt duże by prawidłowo (bez prześwietleń i niedoświetleń) zarejestrować obraz.

Termin sesji można bez konsekwencji zmienić. Dotyczy to jeż sytuacji kiedy nieodpowiednie są warunki pogodowe – na przykład kiedy pada.

Sesje w plenerze mają też dużo plusy, na przykład w naturalnym otoczeniu przyrody dużo łatwiej się rozluźnić.

Sesje świąteczne (Warszawa)

Szczególnym rodzajem sesji rodzinnych są sesje świąteczne. Najczęściej odbywają się z okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy i są przeznaczone dla grupy najbliższych sobie osób.

Sesje świąteczne odbywają się na Zielonym Żoliborzu, w specjalnie przystosowanej lokacji pełnej światła, świątecznych gadżetów, gdzie każdy kąt jest scenerią do zdjęć a świąteczna atmosfera unosi się w powietrzu.

Reportaż z uroczystości rodzinnej

Portret rodzinny czy pozowane zdjęcia grupowe można wykonać przy okazji reportażu z uroczystości, na przykład rocznicy ślubu czy Pierwszej Komunii Świętej.

W takim wypadku zawsze warto przewidzieć miejsce i czas na wspólne zdjęcia rodzinne.

Zamawiając fotoreportaż z imprezy rodzinnej, wystarczy zaznaczyć że przy okazji chcecie wykonać zdjęcia grupowe a będę miał ze sobą komplet odpowiedniego oświetlenia dostosowany do sesji rodzinnych

Zapraszam do odwiedzenia pozostałych działów fotografia aktu i sesje na prezent oraz zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna