Polsko portugalski ślub Karoliny i Pedro miał miejsce w upalnym lipcu. Gorące było powietrze i jeszcze gorętsza atmosfera żywiołowości i dobrej zabawy.
Ceremonia miała miejsce w kościele Świętej Katarzyny, najstarszej parafii w Warszawie (ufundowanej jeszcze przez Konrada Mazowieckiego w 1238). Przygotowania i wesele odbyły się w Klubie Sosnowym, w pięknym miejscu otoczonym sosnowym lasem, odległym niecałe 15 kilometrów od centrum Warszawy.
Po namyśle, Karolina i Pedro zdecydowali się na użycie klasycznej sali weselnej, zamiast namiotu. Zważywszy na warunki, wyszło to wszystkim na dobre bo klimatyzacja tego dnia naprawdę się przydała. A ja namiotu nie żałuje bo także przyszło mi go odwiedzić niebawem.
BMW Isetta: Ikona Mikrosamochodów
W świecie motoryzacji, gdzie dominują potężne silniki i prędkość, BMW Isetta wyróżnia się jako uroczy symbol innowacji i praktyczności. Ten mikrosamochód, który zyskał miano „kulistej puszki”, stał się ikoną lat 50. i 60. XX wieku, oferując rozwiązanie dla kierowców poszukujących ekonomicznych i łatwych w manewrowaniu pojazdów w zatłoczonych miastach powojennej Europy. Historia Isetty rozpoczęła się w 1953 roku, kiedy to włoska firma Iso SpA, znana z produkcji lodówek i motocykli, zaprezentowała Isetta jako „motocarro”, pojazd mieszczący się pomiędzy motocyklem a samochodem. BMW, poszukujące mniejszego modelu do swojej oferty, nabyło licencję na produkcję Isetty i wprowadziło ją na rynek niemiecki w 1955 roku.
Zobacz też:
Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub (wersja tylko dla nerdów)
Dobre zdjęcia ślubne bez zawodowego fotografa? Tak to możliwe! Zobacz jak się do tego zabrać
Jak zrobić super zdjęcia ślubne będąc zupełnym amatorem?
Design Isetty był nie tylko unikalny, ale i praktyczny. Z przodu umieszczono jedne drzwi, które otwierały się wraz z kierownicą i deską rozdzielczą, ułatwiając wsiadanie i wysiadanie w ciasnych miejskich warunkach. Napędzana jednocylindrowym silnikiem motocyklowym o pojemności 247 cm³, który zapewnia maksymalną prędkość około 85 km/h – więcej niż wystarczająco do miejskiej jazdy. Produkcja trwała do 1962 roku, a przez ten czas powstało ponad 160 000 egzemplarzy. Dziś, BMW Isetta jest cenionym zabytkiem motoryzacyjnym, przypominającym o czasach, kiedy innowacja szła w parze z prostotą, a motoryzacja dopiero raczkowała w kierunku dzisiejszych technologii.
BWM Isetta jako limuzyna ślubna?
BMW Isetta jako limuzyna ślubna to pomysł nietypowy i z pewnością oryginalny. Co świadczy na jej korzyść?
Unikalność: Isetta przyciąga wzrok i jest niezwykle fotogeniczna, co może dodać charakteru zdjęciom ślubnym i uczynić ten dzień jeszcze bardziej niezapomnianym. Z tym pojazdem zrobisz wrażenie!
Oryginalność: Wybór takiego pojazdu na ślub wyróżni parę młodą spośród innych i zostanie zapamiętany przez gości.
Ekologia: Jako pojazd o niskim zużyciu paliwa, Isetta jest bardziej ekologiczna niż tradycyjne limuzyny. Nie, żeby to kogoś obchodziło, ale możesz w ten sposób zademonstrować swoje przywiązanie do ekologii.
Miasto: W przypadku ślubu w centrum miasta, gdzie przestrzeń jest ograniczona, Isetta może być łatwiejsza do zaparkowania i manewrowania. I jak wyżej, w tym wypadku nikogo to nie obchodzi.
Minusem Isetty jest brak klimy. Karolina rozwiązała ten problem za pomocą przenośnego wentylatora na baterie (w dniu ślubu było dobrze ponad 30 stopni)
Ślub w Pałacu Sosnowym
Wybór ślubnej lokalizacji zależy oczywiście od osobistych preferencji, budżetu, listy gości oraz tego, co jest dla pary najważniejsze w ich wielki dzień. Ale jeśli posłuchać serca, Pałac Sosnowy jest jedną z najpiękniejszych lokalizacji na ślub, które można sobie wyobrazić.
Zalety wyboru Pałacu Sosnowego:
Elegancja i styl: Pałace zazwyczaj oferują wyjątkowe i eleganckie tło dla ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych, co może dodać uroczystości dodatkowego splendoru.
Historia i atmosfera: Historyczne miejsce dodaje ślubowi wyjątkowego charakteru i pomaga stworzyć niezapomnianą atmosferę.
Zdjęcia 🙂 : Pałac i otaczający go park czy ogrody zapewniają piękne tło do zdjęć ślubnych. mamy tu sam pałac i piękny sosnowy las.
Kompleksowa obsługa: Niektóre pałace oferują pełen pakiet usług, w tym catering, dekoracje i koordynację dnia ślubu, co uprzyjemnia życie organizatorom.
Pojemność: Pałace często mogą pomieścić dużą liczbę gości, co jest korzystne, jeśli planujesz duże wesele z noclegami dla wybranych gości
Ślub polsko – portugalski
Polskie Tradycje:
Oczepiny: Jest to tradycyjny polski zwyczaj ślubny, podczas którego panna młoda staje się żoną. Może to obejmować zabawy i konkursy, a także symboliczne zdjęcie welonu i założenie chusty, co symbolizuje przejście z dziewczyny w kobietę.
Chleb i sól: Na powitanie nowożeńców przez rodziców, mogą oni ofiarować chleb i sól, co jest symbolem dostatku i dobrobytu w życiu małżeńskim.
Wódka i kieliszki: W polskiej tradycji często występuje toast wódką, a kieliszki po wypiciu są rzucane za plecy – jeśli się stłuką, to wróży to szczęście.
Portugalskie Tradycje:
Błogosławieństwo rodziców: W Portugalii ważne jest błogosławieństwo rodziców przed ceremonią ślubną, co jest wyrazem szacunku i prośby o wsparcie w nowym rozdziale życia.
Słodkości: Portugalskie wesela często obfitują w słodkości, takie jak „bem casados” (dobrze poślubieni), które są podawane jako pamiątka dla gości.
Elementy Wspólne i Międzykulturowe:
Muzyka i Taniec: Oba narody cenią sobie muzykę i taniec, więc można oczekiwać mieszanki polskich i portugalskich rytmów na weselu. Choć zdarzają się całkiem tradycyjne wybory jak polskie polki i mazurki oraz portugalskie fado – tu było zdecydowanie bardziej nowocześnie.
Język: Ksiądz wygłaszał kazanie w obu językach. Przy bardziej zabawnych fragmentach śmiała się raz polska a raz portugalska część widowni.
Dekoracje: Były inspirowane motywami z obu krajów, z lekką przewagą tradycji portugalskiej (w końcu ślub odbywał się w Polsce)
Kuchnia: Menu weselne zawierała dania zarówno z polskiej, jak i portugalskiej kuchni, oferując gościom bogactwo smaków, a przy okazji ponadnormatywną ilość owoców morza.
ślub pięknie połączył różne tradycje w piękny, i przy okazji atrakcyjny do fotografowania, sposób.
Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Warszawie
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Warszawie to jeden z najstarszych i najbardziej znaczących kościołów w stolicy Polski, znajdujący się na warszawskim Służewie, będący częścią historycznego zespołu urbanistycznego dawnego Służewa Przyrynkowego.
Historia kościoła sięga XIII wieku, co czyni go jednym z najstarszych zachowanych kościołów na terenie Warszawy. Pierwotnie zbudowany w stylu gotyckim, kościół ten był wielokrotnie przebudowywany i restaurowany, co sprawia, że jego obecna architektura to mieszanka różnych stylów, w tym barokowego i klasycystycznego. Kościół św. Katarzyny ma bogatą historię, która jest ściśle związana z historią Polski.
Wnętrze kościoła jest równie imponujące jak jego historia. Znajdują się w nim cenne dzieła sztuki, w tym ołtarze, obrazy i rzeźby, które przyciągają zarówno wiernych, jak i miłośników historii i sztuki.
A oto jeszcze kilka zdjęć z pięknego dnia Karoliny i Pedro (materiał ma ponad 5 lat i może nie być reprezentatywny dla tego, co robię teraz). Po nowości zapraszam do portfolio fotografii ślubnej
Zbliża się Twój ślub i masz już fotografa ale szukasz naprawdę fajnych akcesoriów które ubarwią ten wyjątkowy dzień?
Zapraszam do obejrzenia propozycji do fotografii ślubnej w moim sklepiku. Znajdziesz tu tylko sprawdzone akcesoria – albumy ślubne, wydruki na profesjonalnym papierze i jedyną w swoim rodzaju księgę gości, którą możesz w pełni speronalizować.
-
Produkt w promocjiSesja zdjęciowa PREMIUM – konfigurator890,00 zł – 1750,00 zł
-
Księga gości ślubnych349,00 zł
-
Zdjęcie na płótnie238,00 zł – 1350,00 zł
-
Fotoalbum z inkrustacją drewnianą700,00 zł
-
Fotoalbumik mini – rozmiar 3,5 x 4 cm69,00 zł
A oto, do kompletu, sesja plenerowa którą udało nam się zrobić w tej samej lokalizacji.
Pytacie często jakim sprzętem było wykonane dane zlecenie. Dlatego postanowiłem czasem dodawać przy moim wpisach co jak i czym. Głównie dlatego że nie używam niczego specjalnego. Zwykle są to dwie „marktrójki”, obie bardzo wysłużone. Jedna zaliczyła upadek z 2 metrów, kiedy po sesji zostawiłem ją na dachu (nic się nie stało). Obie mają nastukane grubo powyżej 200 tysięcy.
O ile zawsze namawiam, żeby fotografować zwykłym sprzętem i nie zwalać na niego winy, to nie namawiam do sugerowania się.
PS. Zapraszam do komentowania, szczególnie jeśli planujesz ślub w Kościele Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej na służenie lub przyjęcie w Klubie Sosnowym W Warszawie.
Jeśli wpis się przydał, zapraszam do udostępniania jeśli uważasz że będzie przydatny dla znajomych lub narzeczonego.