Fotografia ślubna: A&M | Hotel Sobienie Królewskie

Zapraszam na kolejny reportaż ślubny
Ceremonia: kościół Błogosławionego Władysława z Gielniowa na Ursynowie
Wesele: Hotel Sobienie Królewskie

Tym razem ślub w upalnym słońcu, przy 30-kilku stopniach Celsjusza. To był piękny dzień dla oczu i ciężki dla ciała.

Wesele w Hotelu i Spa Sobienie Królewskie

Hotel Sobienie Królewskie – Business & Spa pod Warszawą

Całowanie to nie tylko to, co widzisz na zdjęciach ale też jedno z najpiękniejszych torfowisk na całym Mazowszu. Bagno jest przecięte piękną kładką biegnącą przez torfowisko, które pozwala bezpiecznie podziwiać urokliwą okolicę. To właśnie dzięki temu miejscu po raz pierwszy usłyszałem nazwę Hotel i Spa Sobienie Królewskie.

Słyszałem też o Stajni Przylesie zlokalizowanej w Sobienkach, gdzie plener ślubny zorganizowali moi znajomi.

Ośrodek znajduje się koło miejscowości Sobienie Szlacheckie, czyli wsi położonej w powiecie otwockimn, w gminie Sobienie – Jeziory, zabytkowym zespołem folwarcznym, z które wiele zabytków wpisano na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Zdjęcia

A same zdjęcia to efekt ówczesnej fascynacji kolorystykę Gabe McClintock`a. Bardzo mi się podobały zgaszone jasne partie w połączniu z kremową nakładką.

Jak taki efekt osiągnąć? Uznałem że “na oko” powinienem nieco zgasić najjaśniejsze partie obrazu, nałożyć beżową warstwę z opacity 15%, osłabić intensywność kolorów (zwłaszcza zieleni i okolic).

Daje to efekt który świetnie się sprawdza (ja w każdym razie byłem wtedy w nim zakochany) szczególnie w sesjach plenerowych. Choć dzisiaj pewnie zrobiłbym to z połową intensywności.

Podoba Ci się taki rodzaj obróbki? Po pełny przepis zapraszam na szkolenie z retuszu na mojej stronie z kursami i szkoleniami foto

Wracając do historii:

Zbliża się Twój ślub i masz już fotografa ale szukasz naprawdę fajnych akcesoriów które ubarwią ten wyjątkowy dzień?

Zapraszam do obejrzenia propozycji do fotografii ślubnej w moim sklepiku. Znajdziesz tu tylko sprawdzone akcesoria – albumy ślubne, wydruki na profesjonalnym papierze i jedyną w swoim rodzaju księgę gości, którą możesz w pełni speronalizować.

Pytacie często jakim sprzętem było wykonane dane zlecenie. Dlatego postanowiłem czasem dodawać przy moim wpisach co jak i czym. Głównie dlatego że nie używam niczego specjalnego. Zwykle są to dwie wysłużone “marktrójki”. Jedna zaliczyła upadek z 2 metrów, kiedy po sesji zostawiłem ją na dachu (nic się nie stało). Obie mają nastukane grubo powyżej 200 tysięcy.
O ile zawsze namawiam, żeby fotografować zwykłym sprzętem i nie zwalać na niego winy, to nie namawiam do sugerowania się.


Aparaty:
Canon 5d mark III x2

Obiektywy:
Sigma Art 35 1.4
Obiektyw Canon 85 1.8 (tak, ten zwykły) 🙂
Canon 24-70L 2.8

Lampki:
Canon Speedlite 480EX oraz
Canon Speedlite 480EXII

Bądź na bieżąco!

zapisz się i otrzymaj 10% upustu na pierwszą sesję lub dowolne foto-produkty

Nie spamuję, wysyłam tylko ważne info zgodnie z polityką prywatności .

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *