Sesja walentynkowa – 9 pomysłów na sesję na Walentynki 💑

Każdy lubi święta i wyjątkowe okazje. Walentynki to święto, które powinno mieć niezapomnianą dla obojga oprawę wizualną, godną uwieńczenia na zdjęciach. Jeszcze kilkanaście lat temu w naszej szerokości geograficznej „walentynki” a tym bardziej sesje walentynkowe były całkowitą egzotyką. Dziś są one ulubionym świętem wielu Polaków a w każdym razie jest to doskonały przykład zjawiska pasującego do stwierdzenia „nowa świecka tradycja”

Sam długo uważałem że to co chcę robić, to fotografia rodzinna, gdzie największą rolę odgrywają rodzinne relacje. Ale jeśli Twoim zajęciem jest z jednej strony fotografia rodzinna a z drugiej sesje kobiece, to 14 luty prędzej czy później cię dopadnie jak tygrys zbłąkaną gazelę. 

para na sesji walentynkowej

Sesje na walentynki

Sesje dla zakochanych z okazji Dnia Świętego Walentego są tak proste i fajne, że z czasem namnożyło się naprawdę dużo ich rodzajów. Wśród nich znajdują się taki,e do których przyda się fotograf jak również takie, które z powodzeniem możecie wykonać samodzielnie.

Sesja przy świecach

Użycie blasku świec to coś, co zawsze robię przy sesjach kobiecych w apartamencie, ale możesz to zrobić samodzielnie. W tym celu wystarczy:

  • zaopatrzyć się w telefon komórkowy (jeśli masz opcję “pro” robienia zdjęć, ustaw -1 EV)
  • zaopatrzyć się w świece (najlepiej od razu kilkanaście)
  • zaopatrzyć się w modelkę (żonę, narzeczoną, partnerkę lub zainteresowaną ambitnymi projektami foto sąsiadkę)
  • zrobić trochę zdjęć tak, żeby boczne światło świec było widoczne na twarzy modelki

Życzę udanego eksperymentowania! A jeśli efekt Was nie zachwyci to fotografowałeś Nokią 6310 albo zapomniałeś zapalić świece

Sesja pierwsza randka

sesja walentynkowa

Gdzie spotkaliście się pierwszy raz? A gdzie  pierwszy raz poszliście na randkę? Cokolwiek to jest, z tym miejscem pewnie wiążą się niezapomniane wspomnienia, a wasze emocje to najlepszy przepis na dobre zdjęcia. Przy okazji powrócicie do pierwszych wspólnych chwil i przypomnicie sobie uczucia, które Wam wtedy towarzyszyły. Dzięki temu zobaczycie jaką drogę przeszliście wspólnie a Wasze relacje nabiorą nowego znaczenia?

Mini sesja walentynkowa

Sesje walentynkowe najczęściej robi się w dwóch wariantach: jako krótkie sesje w plenerze albo w studio. Tak wyszło że Valentine’s Day jest w lutym i tak się składa że luty nie jest w lecie, co zwykle przeważa szalę na rzecz sesji studyjnych.

Moje mini sesje walentynkowe organizuję w opcji EASY, co oznacza że nie muszą być długie i nie wymagają szczególnych przygotowań. W opcji mini (45minutowej) mamy chwilę czasu żeby się przyzwyczaić do obiektywu i przynajmniej raz zmienić zestaw ubrań. Jeśli to dla Ciebie za mało, zawsze można wybrać opcję dłuższą.

Sesje kobiece: akt, portret i sesje buduarowe?

Sesje które wykonuję najczęściej z okazji dnia zakochanych to sesje kobiece. Przeważnie to facet daje partnerce w prezencie kupon na sesję aktu czy sesję buduarową (a sam dostaje w prezencie wynik sesji). Moim zdaniem najfajniejsza opcja jest wtedy kiedy w sesji weźmiecie udział razem – jest to jedyna w swoim rodzaju okazja by połączyć sesję rodzinną i aktową

Sesje kobiece można robić w różnych wariantach – jako sesję portretową, sesję aktu lub buduarową. Ich wspólny element jest taki, że zawsze są to sesje Premium czyli takie, gdzie sesja odbywa się pod opieką wizażystki a zdjęcia są poddawane nie tylko autorskiej obróbce graficznej, ale też dokładnemu retuszowi (jak wygładzanie skóry, poprawianie kształtów, podkreślanie ważnych elementów a słabszych zostawianie w cieniu)

Jeśli chcesz podarować sesję w prezencie żonie, bo wiesz że marzy o tym skrycie (albo po prostu od roku nie widziałeś jej nago) 😜 zobacz vouchery prezentowe:

Sesja walentynkowa dla dzieci

Coraz popularniejsze stają się również sesja walentynkowe dla dzieciaków. Taka sesja trwa dość krótko (do 45 minut), jest wykonywana w ucięciu przyjaznym dla dzieci i z walentynkowymi atrybutami jak serduszka czy baloniki, . Sesje zawsze są wykonywane z dostosowanymi dla dzieciaków tłami.

Nie tylko z partnerem

Sesje z okazji Walentynek lub zdjęcia w stylu walentynkowym nie muszą mieć charakteru męsko – damskiego. Sesję z walentynkowymi serduszkami możesz zrobić z najlepszą przyjaciółką, z gromadą znajomym czy przy okazji “okołowalentynkowej” imprezy wykorzystując tradycyjne walentynkowe atrybuty.

Zrób selfiaka z pocałunkiem i wrzuć na Insta

W niektórych krajach jeśli masz 18 lat, to jest to obowiązkowe, w Polsce nie musisz tego robić ale można spróbować, przynajmniej zadbasz o zasięgi. Nie jest to byt dobry pomysł, jeżeli szukasz czegoś naprawdę oryginalnego. Jeśli szukasz czegoś naprawdę oryginalnego, patrz tutaj albo tutaj

Spędźcie razem cały dzień

Spędźcie udany dzień, zaplanujcie go dokładnie tak jak macie ochotę. Jak już zaplanujecie, po prostu zastanówcie się, czy w którymś punkcie nie przyda Wam się fotograf. Możecie chcieć uwiecznić szczególnie ważny moment lub zorganizować dla siebie sesję w studio po drodze na romantyczną kolację.

Walka na poduchy!

Sfotografowanie swojej walki na poduszki jest super pomysłem! W każdym razie kiedy nie masz alergii na pierze, ewentualnie innych chorób dróg oddechowych. Dobrze też jeśli nie jesteście szczególnie pro-ekologiczni, jeśli nie musicie się przejmować bałaganem i jeśli macie dużo poduszek z pierzem na zbyciu.

Co w praktyce oznacza, że walka na poduszki nigdy nie jest dobrym pomysłem, no trudno. Jak widzisz jest jeszcze całe 8 pomysłów do zrealizowania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *