Fotografia aktu: Angelika

Fotografia aktu. Często słyszę pytanie czy lepiej zamówić sesję w studio czy w świetle dziennym?

Warto wiedzieć, że samo studio nie daje nic, to po prostu pomieszczenie. Od innych pomieszczeń różni się tylko tym, że zwykle pomieszczenie owo “pomieszcza” w sobie sporo lamp studyjnych i modyfikatorów dzięki którym zamiast można rzeźbić światłem (światło spolaryzowane łatwo daje się modyfikować), a przy okazji odciąć się od światła dziennego.

Oczywiście za dnia w studio można też działać w świetle dziennym, które też się świetnie sprawdza w zmysłowym i nastrojowym portrecie, gdzie nastrojowość są ważniejsze od studium ludzkiego ciała.

Chcesz zobaczyć w takiej sesji bliską osobę (albo siebie?) Zapraszam do zakupu vouchera.
W moim mini-sklepiku znajdziesz też inne sprawdzone akcesoria do sesji aktu i buduarowych jak duże zdjęcia na płótnie, mini-albumiki, duże wydruki ścienne.

Angelikę poznałem w czasie sesji zdjęciowej gabinetu fizjoterapii i będąc pod wrażeniem jej pracy zaprosiłem ją do studia mając na myśli właśnie zrobienia takiego małego porównania.

Co wolicie? A zresztą porównajcie sobie sami 🙂 A Ty? głosujesz za światłem dziennym czy błyskowym? Zapraszam do komentowania.

Pozowała: Angelika

Make up: Asia Marzena Kijak

Pytacie często jakim sprzętem było wykonane dane zlecenie. Dlatego postanowiłem czasem dodawać przy moim wpisach co jak i czym. Głównie dlatego że nie używam niczego specjalnego. Zwykle są to dwie “marktrójki” O ile zawsze namawiam żeby fotografować zwykłym sprzętem i nie zwalać na niego winy, to nie namawiam do sugerowania się. Są tez inne zestawy którymi można wykonać podobne zdjęcia z powodzeniem.

Aparaty:
Canon 5d mark III

Obiektywy:
Obiektyw Canon 85 1.8 (tak, ten zwykły) 🙂
Sigma Art 35 1.4

Bądź na bieżąco!

zapisz się i otrzymaj 10% upustu na pierwszą sesję lub dowolne foto-produkty

Nie spamuję, wysyłam tylko ważne info zgodnie z polityką prywatności .

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *