Akty

fotografia aktu w studio warszawaFotografia aktu, czyli ludzkie ciało jako obiekt fotografii.

Akt to Twoje ciało, tylko takim, jakim wcześniej nie znała go właścicielka. Skóra – faktura, kształt, pokazane za pomocą światła.

Są dwa różne podejścia do sesji – z jednej strony jest akt klasyczny, który jest studium ludzkiego ciała w świetle błyskowym. Najczęściej sesja jest realizowana w studio, z przewagą jednolitego tła.

Drugi rodzaj to tzw. sesje buduarowe. Tutaj nagość nie jest konieczna i można ją zastąpić bielizną lub jakimś ciekawym zakryciem; od studia dużo lepiej sprawdza się tu apartament.

Być może i Ty za 10 lat pomyślisz że najlepsze co mogłaś kiedyś zrobić, to umówić się sesję aktu, kiedy jeszcze byłaś piękna i młoda. Natomiast jeśli dzisiaj zastanawiasz się czy to coś dla Ciebie, to na pewno masz pytania na start. Postaram się na kilka odpowiedzieć.

Dlaczego warto zdecydować się sesję?

  • Piękne zdjęcia to nie wszystko, sesja jest ekscytującym przeżyciem sama w sobie. 99% osób denerwuje się przed sesją i u 99% to mija po 30-40 minutach a zdenerwowanie zmienia się w dobra zabawę.
  • Każda sesja produkuje wspaniały dotykalny rezultat, jak odbitki lub album i DVD z ozdobną okładką w spersonalizowanym pudełku. Wysokiej jakości papier jedwabny sprawia, że zdjęcia są przyjemne także w dotyku.
  • Sesja jest bezpieczna. Masz możliwość samodzielnego wyboru zdjęć, nie masz obowiązku zgadzania się na publikację. Akty to nie jest fotografia erotyczna.
  • Najważniejsze jest światło ale każda sesja odbywa się pod opieką profesjonalnej wizażystki a wszystkie zdjęcia są poddawane dokładnemu retuszowi. Będziesz zaskoczona jak dobrze możesz wyglądać!
  • Sesje nie są tylko dla wybranych, ale dla każdego. nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, własnych pomysłów ani opanowanych póz.

Chcesz się umówić? Najlepiej zrobić to telefonicznie (791 520 095) lub korzystając z formularza kontaktowego. Domyślnie przyjmuję że Twoje miasto to Warszawa, w innym wypadku warto dać znać skąd jesteś. Oczywiście przed sesją można się niezobowiązująco spotkać z fotografem, pooglądać przykładowe materiały lub zadać wszystkie pytanie które przychodzą Ci do głowy.

Przy okazji – fotografia aktu czy sesja buduarowa to najpopularniejszy rodzaj sesji fotograficznej na prezent.

W takim wypadku warto umówić się dużo wcześniej by był czas na ustalenie szczegółów, dyskretne wybadanie preferencji obdarowanej osoby i przygotowanie kuponu.

Akty: mity i fakty

Do aktów trzeba być piękną i zgrabną

Nie. Każdy ma w sobie coś pięknego, na przykład ciekawą fakturę skóry na łopatce. A tym sensie akt jest szukaniem tego czegoś. Akty osób już idealnych można znaleźć w Playboyu czy CKM i szczerze mówiąc, w sumie to za tą stylistyką nie przepadam. Warto też pamiętać, że fotografia artystyczna i fotografia reklamowa to jednak nie to samo.

W profesjonalnym portfolio muszę mieć akty

Wcale nie. No ale pewnie nie zawadzą...

Do aktów potrzeba odwagi

Przeciwnie, do aktów potrzeba sporo pokory i samoakceptacji.

Ja się wstydzę wystąpić nago

Nie warto się do niczego zmuszać na siłę. Wprawdzie akty w sensie studium ludzkiego ciała wcale nie muszą pokazywać całkowitej nagości. Na przykład kreatywne oświetlenia nagich pleców, też jest dla mnie aktem a profesjonalne akty to niekoniecznie zdjęcia bardzo śmiałe. Jeśli jednak wstydzisz się także nagich pleców, to rzeczywiście oznacza że na akty, nawet artystyczne i wysublimowane, jeszcze dla ciebie za wcześnie. Na pewno dobry fotograf nie będzie namawiał klientki by posunęła się dalej niż zamierzała.

Sesja zdjęciowa na prezent

Sesja aktu to wspaniały prezent dla faceta. I przy okazji najbardziej ekskluzywny prezent jaki można sobie wyobrazić. Jest to też coraz popularniejszy rodzaj podarunku na urodziny.

Dzięki takiemu pomysłowi, niespodzianka potrafi być naprawdę emocjonująca. Oprócz najpopularniejszego aktu, do wyboru jest wiele rodzajów sesji jak:

  • portret
  • beauty i glamour
  • zdjęcia w plenerze
  • fotografia mody

To tylko przykładowe pomysły na sesje zdjęciowe.

Jak podarować komuś sesję fotograficzną w prezencie?

sesja zdjęciowa w prezencie - portret i beautyPo pierwsze - można wręczyć komuś ozdobny, opłacony kupon na sesję foto. Obdarowana osoba może dowolnie wybrać sobie rodzaj sesji w ramach ustalonego czasu. Jest to najpopularniejszy sposób wręczania sesji zdjęciowej w prezencie.

Po drugie, można podarować chłopakowi, dziewczynie mężowi lub żonie sesję dla pary (może to być też sesja rocznicowa czy narzeczeńska, studyjne akty par lub po prostu wspólne zdjęcia w plenerze) i wziąć w niej udział razem z nim / nią.

Po trzecie - można samemu wziąć udział w sesji zdjęciowej i podarować partnerowi album ze zdjęciami. Nie da się ukryć że w tym wypadku niepodzielnie króluje fotografia aktu.

Niezależnie od rodzaju i wariantu, sesja najczęściej trwa 4 godziny i "produkuje" 20 profesjonalnych zdjęć. Każdy kupon ma niepowtarzalny numer, dzięki czemu fotograf od razu zna szczegóły usługi jaką zamówiono.

Każdą okazję (czy to sesja na urodziny, sesja rocznicowa , czy sesje na Walentynki), można przewidzieć wcześniej tak, by zamówić sesję z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto wziąć pod uwagę że terminy mogą być zajęte, a przygotowanie i obróbka zdjęć, wywołanie odbitek czy "produkcja" albumu mogą trochę potrwać.