fotografia dziecięca i dziecięce sesje zdjęciowe

 

Fotografia dziecięca to najwdzięczniejszy rodzaj fotografii. Powodów jest wiele:

  • Fotografia dzieci jest wyzwaniem bliskim reportażu, bo dzieci nie wykazują tendencji do pozowania – po prostu zawsze są sobą!
  • Dzieci są urocze! Jak mawiał Janusz Korczak – kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!
  • Dzieci mogą sobie pozwolić na dużo więcej jeśli chodzi o stylizację (czyli mówiąc wprost nie boją się zabawnych przebranek)

Sesja dziecięca – jak się przygotować?

Na pewno warto dołożyć wszelkich starań by pociecha była wypoczęta i w dobrym nastroju. Jeśli chcesz mieć śliczne zdjęcia przedstawiające szczęśliwe dziecko – przede wszystkim spraw żeby było szczęśliwe! A to znaczy że staramy się unikać sesji zdjęciowej przed planowaną wizytą u wrednego dentysty, czy gdy cokolwiek doskwiera małej duszy.

  • Zapewnij swobodny dostęp do ulubionych zabawek, najlepiej od razu przygotuj trochę ubranek w jak najróżniejszych kolorach.
  • Jeśli  sesja odbywa się u Ciebie w domu – przydaje się przyjazne pomieszczenie, z odrobiną miejsca by rozstawić przynajmniej dwie lampy błyskowe.
  • A gdyby jeszcze była piękna pogoda na sesji plenerowej (możliwie począwszy od 4 godzin przed zachodem słońca) można mówić o spełnieniu marzeń.

To oczywiście sytuacja idealna. Nie zmienia to faktu że do zrobienia dobrego zdjęcia dziecka wystarczy trochę światła i rzeczone dziecko.

Na koniec, zapraszam też do odwiedzenia działu fotografia noworodkowa

Formularz zapytania o sesję dziecięcą [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]