portret biznesowy mężczyzny na czarnym tle

Profesjonalny portret biznesowy

Oferta zdjęć biznesowych jest dostosowana do oczekiwań klienta biznesowego który dba o wizerunek pracowników oraz osób potrzebujących profesjonalnego zdjęcia do CV lub na stronę www.

Zdjęcia biznesowe robi się po to, by przekazać określone pozytywne cechy; na przykład że jesteś nowoczesny, godny zaufania, otwarty. Oczywiście wachlarz tych cech zmienia się zależnie od stanowiska. Każdy rodzaj stanowiska ma swoją specyfikę i różne są oczekiwania klientów czy działów HR.

Inaczej fotografujemy kiedy chcemy przedstawić Klientów jako ludzi otwartych i uśmiechniętych (handlowcy) a inaczej jeśli na pierwszy plan wysuwa się kompetencja (na przykład pracownicy działu wdrożeń).

Moim klientom oferuję zrozumienie specyfiki oraz zróżnicowane zdjęcia biznesowe – zarówno do CV jak i na stronę www.

Fotografia dla firm

zwana też czasem fotografią korporacyjną obejmuje:

Tak zwane zdjęcia biznesowe czyli portret nadający się na stronę www, czy do publikacji. Nie jest to portret który ma ambicję opisanie osobowości obiektu, tylko pokazanie go „w dobrym świetle”.

Standardowo, zdjęcia takie są wykonywane w firmie Klienta, za pomocą przenośnego oświetlenia studyjnego które przywozimy ze sobą; i polegają na wykonaniu zdjęć grupowych pracowników, zdjęć pracowników przy pracy i/lub portretów. Standardowa usługa obejmuje opiekę wizażystki (nawet jeśli trzeba zrobić make up 20 osobom na sesji).

Zdjęcia do CV – czy naprawdę mają znaczenie?

Większość osób decydujących o zatrudnieniu pracownika (szef, właściciel firmy, specjalista HR) stwierdzi że nie ma to znaczenia bo decyzja jest podejmowana na podstawie doświadczenia i umiejętności. I większość skłamie, bo pierwsza ocena dokonuje się w ciągu kilkunastu milisekund na podstawie podświadomego wrażenia po spojrzeniu na zdjęcie.

Oczywiście większość decydujących osób posiada narzędzia do profesjonalnej i w miarę obiektywnej oceny kandydata. A jednak subiektywne wrażenie, zawsze będzie odgrywać rolę, a dobre zdjęcie może stanowić różnicę między pracą marzeń a jej brakiem. I będzie się tak działo zawsze dopóki decyzje podejmują ludzie…

Zapraszam do sprawdzenia oferty profesjonalnych zdjęć do CV.

Jak wykonywane są zdjęcia biznesowe?

Zdjęcia najczęściej wykonywane są na jednolitym tle – dodatkowo, o ile to tylko możliwe, wykonuję zdjęcia z użyciem naturalnego otoczenia Państwa firmy.

Zawsze w miarę możliwości wykonuję zdjęcia grupowe wszystkich pracowników lub współpracujących na co dzień teamów.

Każda sesja zawiera w cenie makijaż biznesowy dla wszystkich fotografowanych osób. Przy typowych sesjach korporacyjnych, zwykle można sfotografować do 15-16 osób w ciągu jednego dnia zdjęciowego. Wizerunkowa sesja fotograficzna dla 1 osoby trwa około 2 godzin.

Efektem sesji są zdjęcia w pełnej rozdzielczości oraz odpowiednio zoptymalizowane miniaturki – zdjęcia na stronę www w preferowanym przez Klienta formacie a także odpowiednio skadrowane kwadratowe miniaturki dla Skype, Outlooka itp.

Standardowo zdjęcia są gotowe w ciągu kilku dni od zakończenia sesji, w szczególnym wypadkach terminy są negocjowane indywidualnie. Sesje zdjęciowe pracowników wyceniane są indywidualnie. Zapraszam do kontaktu w sprawie sesji. Pełne portfolio zdjęć biznesowych jest dostępne do wglądu na spotkaniu.

Sesja biznesowa – dodatkowe opcje

  • konsultacja ze stylistą przed sesją
  • opieka stylisty na sesji
  • sesje wizerunkowe kadry kierowniczej