fbpx

Fotografia portretu

Definicja portretu jest prosta. To po prostu takie przedstawienie portretowanej osoby, które ma być do niej podobne. Nazwa wywodzi się od łacińskiego protrahere co oznacza wydobywać na światło dzienne. Choć może to być trochę mylące  bo wydobywać można też na… światło błyskowe.

sesja portretu w studioSzczególnym przypadkiem portretu jest tak zwany portret biznesowy, który ma przedstawiać kogoś jako osobę profesjonalną, atrakcyjną (no i po prostu taką, która umie sobie zapewnić profesjonalne zdjęcie).

Zdjęcia portretowe jako fotografia artystyczna

Portret jako dziedzina fotografii artystycznej jest absolutnie wyjątkowy. Jego celem jest nie tylko stworzenia małego dzieła sztuki, ale też zrobienia go w całości na Twój temat.

Celem wspólnej pracy jest stworzenie takiego obrazu Ciebie, który będzie nie tylko piękny w artystycznym sensie ale też będzie przekazywał Twoje najbardziej charakterystyczne cechy, czy coś o Tobie opowiadał. Portret ma to zrobić głównie za pomocą obrazu Twojej twarzy, ewentualnie dłoni.

Jakie są najczęstsze podejścia do portretu?

Po pierwsze pokazanie jaka / jaki jesteś.

Po drugie, wydobycie piękna. W tym sensie portret przypomina fotografię beauty.

A po trzecie coś pomiędzy, czyli pokazanie jaka jesteś (a akurat dziwnym trafem jesteś beautiful)

Która opcję byś wybrała, zamawiając sesję portretową dla siebie?

Poniżej, ostatnie wpisy z kategorii “zdjęcia portretowe

Sesja dla faceta – zdjęcia biznesowe i portret w plenerze w jednym

A oto kolejna sesja dla faceta. Z satysfakcją stwierdzam że sesja fotograficzna dla mężczyzny to jedno z coraz częstszych zapytań. I to zarówno ze strony facetów, jak również dziewczyn / żon które szukają pomysłowej niespodzianki dla swojego mężczyzny lub wyjątkowego [...]

Sesja zdjęciowa Nikoli | sesja zdjęciowa do portfolio

Tym razem zapraszam do obejrzenia sesji zdjęciowej Nikoli. Zrobiliśmy po trochu wszystkiego, żeby stworzyć zalążki ciekawego portfolio. Po trochu wszystkiego to czasem całkiem sporo! Po więcej informacji o sesjach zapraszam do działu sesje zdjęciowe Warszawa. Make up: Ania Jajkiewicz Lokacja: [...]

Go to Top