Sesje zdjęciowe

Sesja zdjęciowa Nikoli w Wawie

Jeśli Twoje koleżanki mają profesjonalne zdjęcia z Ty nie wiesz jak się za to zabrać, a może rzuciła Cię Twoja miłość i potrzebujesz pokazać się w lepszym świetle czy poznać nowe, ciekawe osoby, może się okazać że przyda Ci się dobry fotograf 🙂

Dlaczego warto zdecydować się na sesję foto?

  • Indywidualna sesja zdjęciowa to całkiem prosta sprawa, nie trzeba wyglądać jak bogini ani umieć pozować; moje sesje są bardzo przyjazne dla niedoświadczonych.
  • Efekty sesji są dostępne dość szybko, można samodzielnie wybrać najlepsze zdjęcia spośród wielu alternatyw.
  • Doświadczona ekipa sprawi że będzie wyglądać tak pięknie jak tylko się da 🙂
  • Profesjonalna sesja to nie tylko piękne rezultaty, ale też niesamowite przeżycie i dobra zabawa.
  • Sesje są dość przystępne cenowo a zdjęcia będą piękną pamiątką, ale można je tez wykorzystać do poznawania nowych ludzi, pochwalenia się przez znajomymi a nawet do znalezienia lepszej pracy.

Niezależnie od tego jaki jest Twój główny cel i czy jesteś mężczyzną czy kobietą, zapraszam do skorzystania z szerokiej oferty sesji. Zawsze oferuję pomoc na start, bezpieczną atmosferę, opiekę profesjonalnej stylistki i wizażystki oraz efekt który Cie pozytywnie zaskoczy.

Wiesz już coś o sesjach fotograficznych i chcesz taką zamówić dla siebie? Zapraszam do kliknięcia wyślij zapytanie o sesję zdjęciową na dole tej strony. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowana, zapraszam by dowiedzieć się więcej.

Jakie są rodzaje sesji zdjęciowych?

sesja zdjęciowa w studio w warszawieWszystko zależy od Twoich oczekiwań. Jeżeli zdjęcie ma coś o nim opowiedzieć to przyda się sesja portretowa. Jeśli nie masz ambicji bycia sportretowaną ale po prostu chcesz jak najpiękniej wyglądać, to mówimy o sesji beauty lub glamour z czego w pierwszym wypadku nacisk kładziemy na buzię i make up a w drugim na ciało i ciuchy. Są też sesje modowe, gdzie możesz najlepiej zaprezentować swój styl a największy nacisk położony jest na ciuchy, oraz sesje buduarowe (nie wiedzieć czemu nazywane fotografia sensualna, jakby w naszym pięknym języku nie było słowa „zmysłowy”) i bardziej klasyczny akt w studio.

Zdjęcia!

Oczywiście sesja jest po to, by powstawały jak najlepsze zdjęcia. Pracujemy nad tym, by wyglądały bardzo dobrze same z siebie, lub pokazywały jak najlepsze cechy.

 

Kilka rad na udaną sesję

Jeszcze zanim zdecydujesz się na sesję zdjęciową, od pomyśl o jakich efektach marzysz. Dzięki temu łatwiej mi będzie doradzić jaki rodzaj sesji wybrać i ile czasu na nią przeznaczyć. Będę też mógł podpowiedzieć jaki jest potrzebny budżet.

Foto-sesja portretowa z przenośnym światłem studyjnym w domu u klienta

Jest oczywiste że jeśli sesja ma Ci przynieść nową pracę czy długoterminowe zwiększenie wiarygodności wśród klientów warto w nią zainwestować więcej środków i dodatkowy czas na make-up czy usługę fryzjera. Natomiast atrakcyjną pamiątkę w postaci urodzinowego albumu dla ukochanego, można osiągnąć mniejszymi środkami.
Niezależnie od rodzaju i celu sesji, warto mieć ze sobą kilka par butów oraz biżuterii (osobne do każdej kreacji). Dzięki temu zdjęcia będą różnorodne i nie będzie się rzucać w oczy że zostały zrobione „za jednym podejściem”.
Przede wszystkim, bądź wypoczęta/wypoczęty i wyspana/wyspany. W szczególności należy się wystrzegać alkoholu który często lepiej wychodzi na zdjęciach niż na alkomacie. Piszę to ze względu na częste zapytania czy nie byłoby fajnie wypić drinka na odwagę a następnie urozmaicić sesją zdjęciową wieczór panieński. Wieczór – tak. Sesja – tak. Alkohol – tak 🙂 (tyle że dopiero po sesji)

Ile kosztuje sesja fotograficzna?

Jaki jest koszt sesji zdjęciowych? Ceny są bardzo zróżnicowane i krąży na ich temat wiele mitów.
Mit pierwszy – zdjęcia w plenerze są droższe od sesji studyjnej. Oczywiście dobrej jakości zdjęcia ślubne w plenerze są zwykle dosyć drogie – może stąd bierze się to przekonanie. Z drugiej strony, sesje plenerowe z niedoświadczonym fotografem który dopiero się uczy mogą być darmowe. Jednak w tym wypadku często nic nie płacisz ale też nic nie dostajesz (oprócz kilku godzin wysiłku i przygotowań). Dobrym sposobem na uniknięcie takiego wypadku będzie poszukanie sesji z oświetleniem studyjnym. W końcu większość fotografów zaczyna od aparatu – potem przychodzi kolej na kolekcję jasnych obiektywów a na końcu dopiero obycie się ze studiem.

photo session beauty glamourNajlepsi fotografowie z czasem dorabiają się przenośnego oświetlenia studyjnego (czyli lamp wyposażonych w specjalne akumulatory – nie należy ich mylić ze zwykłymi lampkami błyskowymi do aparatów. Dobra sesja studyjna oferuje pełną kontrolę nad efektem (ponieważ można dowolnie operować światłem za pomocą odpowiedniego ustawienia lamp i modyfikatorów) jednak trzeba się spodziewać że specjalne wyciemnione pomieszczenie, tła, lampy muszę kosztować, co odpowiednio zwiększa też koszt sesji.

Mit drugi – sesja plenerowa jest droższa, ponieważ dla fotografa to taka sama sesja jak wszystkie, tyle że musi gdzieś chodzić. Nic z tego – sesja zdjęciowa w studio zawsze wymaga więcej wysiłku od fotografa lub zatrudniania doświadczonego asystenta – tu każdy efekt trzeba starannie opracować odpowiednim operowaniem światłem. A tutaj wyjścia są dwa – albo fotograf jest wyposażony w sprzęt który pozwala regulowanie mocy lamp za pomocą jednego panelu (i wydał na nie kilkaset tysięcy złotych, a i tak trzeba zmieniać ich kierunek i modyfikatory) albo go nie ma i każdy efekt wymaga cierpliwej wędrówki „od lampy do lampy”, osobistej lub za pomocą asystenta.

Więc na jaką sesję zdjęciową powinienem lub powinnam się zdecydować? To proste – zależy co chcesz osiągnąć. W wypadku wyrafinowanych aktów które właściwie nic nie pokazują ponieważ ciało oświetlone jest od tyłu i widać jedynie kontury ciała studio będzie raczej nieodzowne. Fajne zdjęcia plenerowe bez obróbki będą kosztowały dużo taniej.

sesja-zdjeciowa-form

Zapytaj o sesję zdjęciową

Twoje imię:

Twój e-mail (wymagane):

Twój telefon:

Proponowane miasto i data sesji:

Wiadomość:

*Nie udostępniam nikomu Waszych danych. Są wykorzystywane tylko do obsługi zapytania.